• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-5286-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح ملی داناب در آذربایجان شرقی توسط پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی

چهارمین دوره طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) با مشارکت پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاد دانشگاهی، آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی و اداره کل آموزش و پرورش استان در شهرستان‌های شبستر و مرند  اجرا می شود . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ابراهیم  ایران نژاد،  مجری طرح با اعلام این مطلب در افتتاحیه این طرح افزود : امسال به عنوان چهارمین سال اجرای این طرح و با توجه به لزوم استفاده بهینه از آب در حوزه دریاچه ارومیه محوریت اجرای این طرح حفظ و احیای دریاچه ارومیه خواهد بود . 

وی افزود : مدل آموزشی انتخاب شده در این طرح مدل گلوله برفی است که این مدل بر اساس تجارب اجرای طرح در استان های دیگر و کسب بازخورد مناسب از آنها انتخاب شده است .قشر مخاطب در این طرح نیز  بر اساس زوایای موجود از دیدگاه روان شناسی ، تربیتی و آموزشی انتخاب شده است . 

وی گفت : این طرح در قالب 6 بخش آموزشی ، مشارکتی ، ارتباطی ، رسانه ای ، تشویقی  و ارزیابی اجرا خواهد شد . 
محمدی ، نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی آب منطقه ای استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت : امسال میزان بارندگی در سطح استان آذربایجان شرقی نسبت به میانگین بلندمدت 32 درصد افزایش یافته است . 

وی افزود : هم اکنون دریاچه ارومیه 4.7 میلیارد متر مکعب آب دارد که اگر 15 میلیارد مترمکعب آب به این دریاچه وارد شود سطح آن به سطح اکولوژیک خواهد رسید .
 
وی تعداد چاههای استان را 29400 حلقه ذکر کرد که از این میان تعداد 23000 حلقه آن به صورت غیرمجاز هست . 

وی نقش اول در وضعیت فعلی دریاچه ارومیه را مربوط به تغییرات اقلیمی و نقش بعدی را الگوی مصرف آب دانست و افزود با اجرای طرحهای داناب به فرهنگ سازی اصلاح الگوی مصرف که خواسته رهبر معظم انقلاب هم هست کمک خواهد شد . 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: