• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-5887-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدرس دانشگاه‌های آذربایجان شرقی:

قرآن کریم بر خودشناسی و معرفت به نفس تاکید دارد

مدرس دانشگاه‌های آذربایجان شرقی با بیان این‌که "خودشناسی و معرفت به نفس" اولین مسئله‌ای است که قرآن کریم بر آن تاکید کرده است، افزود: قرآن کریم آدمی را به پنج طایفه "بشریت، انسانیت، آدمیت، اولوالاباب و عبادالرحمان" تقسیم کرده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، دکترعلی اسداللهی در جلسه اخلاق کارکنان سازمان جهاددانشگاه آذربایجان شرقی  با معرفی کتاب "امام زمان(عج) از ولادت تا ظهور" از علامه رفیعی، اظهار کرد: طبق روایات یاران امام زمان(عج) به چهار گروه "اوتاد، ابدال، انصار و اصحاب" تقسیم می‌شوند که فقط اصحاب امام زمان(عج) 313 نفر هستند. 
  
وی با تاکید بر این‌که جاودانه بودن دومین مسئله‌ای است که در قرآن کریم بر آن تاکید شده است، گفت: بدین صورت که انسان جاودانه بوده و از عالمی به عالم دیگر منتقل می‌شود. 
  
وی با بیان این‌که ناقص بودن سومین چیزی است که قرآن بر آن تاکید کرده و می‌فرماید که کامل، خداوند بوده و انسان‌ها ناقص‌اند، افزود: قران کریم بر امیدوار بودن به "رحمت واسعه‌ی الهی، حسیب بودن خداوند و قانون استخلاف(حاکم شدن عدل جهان)" تاکید کرده است. 

اسدالهی با بیان این‌که امام زمان(عج) 69 سال در غیبت صغری بوده و با چهار نواب خاص خود در ارتباط بوده است، اظهار کرد: البته با نواب عامی هم در ارتباط بوده که شیخ مفید یکی از آن‌هاست. 
  
این استاد دانشگاه با اشاره به وظایف منتظران در خصوص امام زمان(عج)، اظهار کرد: معرفت نسبت به امام زمان(عج) و ائمه اظهار، تزیین(مایه زینت امام عج بودن)، ترجیح دادن، ثبات داشتن و همچنین تمسک و توسل به امام زمان(عج)" است. 
  
وی در ادامه بر چهار خصلت که از دید ائمه اطهار(ع) ناپسند است، اشاره کرد و گفت: نباید همدیگر را تحقیر کرده و در مورد ائمه(ع) غلو کنیم؛ همچنین باید مودبانه به زیارت ائمه(ع) مشرف شویم.

گفتنی است، مدیحه سرایی و برگزاری مسابقه از دیگر بخش‌های این برنامه بود که به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: