• سه شنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-18614-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مانور سراسری پیشگیری از حوادث ناگوار چهارشنبه آخر سال در مدارس استان برگزار شد

پیش از ظهر امروز مانور سراسری پیشگیری از حوادث ناگوار چهارشنبه آخر سال، با شعار «سلامت و شادی برای همه،توسط همه» در مدارس استان و به‌صورت پایلوت در دبیرستان معراج آموزش و پرورش ناحیه سه برگزار شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه در این مانور، اظهار کرد: ارتقای سطح آگاهی مردم و گروه‌های در معرض خطریکی از عوامل ضروری برای پیشگیری از حوادث و اتفاقات است. 
  
معراج پیری افزود: آموزش باعث افزایش آگاهی‌ها در این زمینه می‌شود، نگرش‌های مطلوب را برمی‌انگیزد و مهارت‌ها و رفتارهای پیشگیری از حوادث مذکور را تشکیل می‌دهد . 
  
وی با تاکید بر این‌که شادمانی‌های نوروزی ایرانیان با «چهارشنبه سوری» آغاز می‌شود و دانش آموزان نباید شادی و نشاط شروع سال را با تبدیل کردن این مراسم به چهارشنبه سوزی، تلخ کنند، گفت: باید تلاش کنیم آخر سال با مراسم مختلف باستانی، زیبا وبه یاد ماندی شده و با افروختن ترقه و مواد منفجره نظم شهر وآرامش مردم از بین نرود . 
  
مسئول آموزش اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان نیز ضمن قدردانی از آموزش و پرورش، با اشاره به خطرات مواد محترقه، بیان کرد: جامعه متاثر از آسیب‌های این پدیده نامطلوب است و مدارس و خانواده‌ها نقش بسزایی در پیشگیری از حوادث ناشی از استفاده بی رویه و نادرست مواد محترقه و منفجره در آخرین چهارشنبه سال دارند. 
  
فیروز حسن زاده خاطرنشان کرد: هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه سوری می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی برای خود شخص و دیگران در پی داشته باشد. 
  
در این مانور دانش آموزان با خطرات احتمالی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری و راه‌های مقابله با آن آشنا شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: