• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4784-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان خبر داد

وجود 650 معدن دارای پروانه بهره‎برداری در آذربایجان‎شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: حدود 650 معدن دارای پروانه بهره‎برداری در استان وجود دارد که از این بین 317 معدن فعال، 57 معدن در وضعیت تعطیلی موقت و 222 معدن نیز غیر فعال است. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، داود بهبودی در اولین جلسه حوزه معدن و فرآوری مجمع تعامل توسعه استان، اظهار کرد: در این مجمع عمدتا به دنبال تشکیل یک نهاد توسعه‎ای تعاملی و مشارکتی بخش خصوصی هستیم که با ادبیات برنامه‎ریزی آشنا باشد و بتواند به عملیاتی کردن ایده‎ها بپردازد. 

 وی افزود: در دومین سند تدبیر توسعه استان 14 هسته کلیدی تعریف کردیم که یکی از آن‌ها تکمیل زنجیره ارزش صنایع معدن و نوسازی صنایع است که شناسایی این زنجیره‎ها مطالعات و سازوکارهای خود را نیاز دارد و استمرار و نهادینه‎سازی جلسات مجمع را می‎طلبد. 

وی با بیان این‌که برای دستیابی به توسعه مورد انتظار استان موانعی در محیط بین‎الملل، کشور و درون استان وجود دارد، گفت: ما باید در داخل این مفروضات حرکت کرده، تاثیرگذار بوده و محدودیت‎ها را رفع کنیم. 

 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی بیان کرد: مجمع تعامل توسعه می‏‎تواند جایگاه نهادهای مدنی توسعه استان را تقویت و مطالبه و فراتر از آن گفتمان توسعه را نهادینه کند. 

 رئیس مجمع تعامل توسعه استان نیز در این جلسه به تشریح فلسفه وجودی و اهداف مجمع اشاره کرد و گفت: در راستای آسیب‎شناسی تمام برنامه‎های چهار دهه بعد از انقلاب و انجام مطالعات تطبیقی با کشورهای موفق و ناموفق در عرصه برنامه‎ریزی به ضرورت وجود این مجمع رسیدیم. 

 جواد نیکبخت افزود: ما به بازتعریف توسعه پرداخته و می‎خواهیم توسعه را از قالب صرف اقتصادی خارج و به بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بیشتر توجه کنیم. 

 در این جلسه فعالان عرصه معدن و فراروری استان به بیان دیدگاه‎های خود در ارتباط با توسعه صنایع معدنی استان پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: