• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-14114-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی:

سرمایه‌ی اجتماعی اولین قربانی جامعه‌ی بی نشاط است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که سرمایه‌ی اجتماعی، اولین قربانی فقدان نشاط اجتماعی در جامعه است، گفت: زمانی که سرمایه‌ی اجتماعی تقلیل پیدا کند، ترمیم آن کار بسیار سختی است . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بدر شکوهی در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان این‌که نشاط اجتماعی در آموزه‌ها و مبادی اعتقادی ما از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: موضوع نشاط اجتماعی احتیاج به سازماندهی و برنامه ریزی دقیق و علمی دارد و لازم است همه دستگاه های مرتبط براساس اهمیت، آن را در اولویت اقدامات خود قرار دهند . 
  
وی افزود: بی توجهی به نشاط اجتماعی تبعات و آسیب‌های زیادی برای جامعه دارد و نباید به آن بی توجهی کنیم. 
 شکوهی با اشاره به مصوبات جلسه بیان کرد: تمامی دستگاه های ذیربط باید برنامه های سال98خود را در حوزه ارتقای نشاط اجتماعی به کارگروه ارسال کنند تا در پایان سال برنامه نشاط اجتماعی استان در دبیرخانه ثبت شود . 
  
وی با اشاره به اهداف برگزاری کنفرانس توسعه‌ی اجتماعی در استان در 30 بهمن امسال، اظهار کرد: تببین راهکارهای علمی برای مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از اهداف برگزاری این کنفرانس است و انتظار داریم دانشگاهیان در آن حضور حداکثری داشته و تدابیری را در این خصوص اتخاذ کنند . 
  
شکوهی با بیان این‌که کنفرانس توسعه‌ی اجتماعی باید به شکل همه جانبه مورد توجه نهادهای دولتی و خصوصی استان قرار گیرد، افزود: اداره کل آموزش و پرورش استان نیز باید تمهیداتی را برای حضور حداکثری مدیران و مربیان آموزشی در این کنفرانس اتخاذ کند . 
  
وی با تاکید بر لزوم تهیه‌ی مستند اطلس اجتماعی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در استان، گفت: باید با انجام نیازسنجی های دقیق و علمی،نسبت به تهیه مستند اطلس اجتماعی در استان اقدام گرددو جای خالی چنین مستنداتی در جامعه حس می‌شود. آنچه که تاکنون تهیه شده، جواب گوی نیازهای فعلی جامعه نبوده است . 
  
وی افزود: اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری انتظار دارد تمام دستگاه های اجرایی برای کاربردی کردن نتایج کنفرانس توسعه اجتماعی برنامه ریزی کنند                                                     . 
  
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان کرد: متاسفانه طی سال‌های گذشته دستگاه‌های متولی به کارهای تحقیقی و پایان نامه‌هایی که در محیط دانشگاهی انجام می‌شود، توجه زیادی نکرده و در عرصه‌ی میدانی به آن نپرداخته‌اند و این موضوع برای جامعه‌ی ما چالش محسوب می شود . 
  
شکوهی یادآور شد: از تمامی دستگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های استان انتظار داریم در اجرای کنفرانس توسعه اجتماعی همکاری کنند تا این کنفرانس علمی در شان و تراز استان به موقع برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: