• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1886-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

نباید قبول کنیم متقاضیان برای انجام مطالعات ژنتیکی به تهران سفر کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزبا اشاره به این‌که نباید قبول کنیم متقاضیان برای انجام مطالعات ژنتیکی به تهران عزیمت کرده و هزینه‌های بسیاری را متحمل شوند، گفت: با راه‌اندازی این بخش توسط جهاددانشگاهی، متقاضیان می‌توانند مشکلات خود را در شهر تبریز مورد بررسی و درمان قرار دهند. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد حسین صومی در آیین افتتاح بخش تشخیص اختلالات ژنتیکی جنینی قبل از لانه گزینی در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی با بیان این‌که وظیفه اصلی مدیران جامعه فراهم کردن امکانات مورد نیاز مردم در نزدیک‌ترین مکان است، گفت: راه‌اندازی بخش تشخیص اختلالات ژنتیکی جنینی قبل از لانه گزینی توسط جهاددانشگاهی استان اقدام بسیار ارزشمندی در راستای خدمت رسانی به مردم است. 

وی افزود: 40 سل قبل در چنین روزهایی در زمره دانش‌آموزانی بودیم که با سیاست آشنا بوده و با نارضایتی از ستم‌های نظام شاهنشاهی، جزو کسانی بودیم که مطالبه می کردیم. همان روحیه مطالبه گری در وجودمان قرار داد. 
    
وی با تاکید بر این‌که در پیروزی انقلاب نیز تامین عدالت از جمله شعارهای اصلی بود که دسترسی مردم به امکانات یکی از راه‌های تامین عدالت‌ است، تشریح کرد: به خاطر نیازی که در حوزه درمان ناباروری احساس می‌شود، در تلاشیم تا بخش درمان ناباروری بسیار پیشرفته‌ای را طی سه الی چهار ماه آینده راه‌اندازی کنیم. 
  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر این‌که ما از وجود پژوهشگاه رویان به شدت خوشحالیم اما چون در شمالغرب کشور چنین امکاناتی نداریم باید تلاش کنیم تا ایجاد شود، تاکید کرد: در حوزه سلامت به دنبال آن هستیم که آثار اقتصادی پنهان و آشکار را ببینم. 
  
وی با تاکید بر این‌که یک عده عادت کرده‌اند تا یاس پراکنی کنند، در حالی که این توانایی را داریم که در تمامی حوزه‌ها به پیشرفت برسیم، خاطرنشان کرد: با باور کردن شعار"ما می‌توانیم"  اکنون به پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیاری دست یافته‌ایم. 
  
وی در ادامه به خودباوری تاکید کرد و گفت: هر گامی که رو به جلو برداشته شود ارزشمند بوده و ما دست بوس تمامی تلاش گران در عرصه خدمت رسانی و پیشرفت کشور هستیم. 
  
بخش تشخیص اختلالات ژنتیکی جنینی قبل از لانه گزینی در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان با حضور معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، دبیر ستاد گرامیداشت چهل سالگی انقلاب در استان، رییس شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از مقامات استانی و کشوری در مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تبریز افتتاح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: