• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-12214-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در گفت‌وگو با ایسنا:

آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تجهیز شوند

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم بر لزوم تجهیز برخی از دانشگاه‌ها به فضای آزمایشگاهی و کارگاهی برای رشته‌های تخصصی تاکید کرد و گفت: با توجه به جمعیت دانشجویی برخی از دانشگاه‌ها و به منظور بهره برداری از فضاهای آموزشی و رفع نیاز دانشجویان، باید آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها تجهیز شوند. 
  
محمدتقی نظرپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این‌که وزارت علوم طی 40 سال گذشته از لحاظ جمعیت دانشجویی، اعضای هئیت علمی و فضای کاربردی رشد چشمگیری داشته است، اظهار کرد: اکنون جمعیت دانشجویی کشور بالغ بر چهار میلیون و 30 هزار نفر اعضای هیئت علمی است. 

وی پیشرفت‌های چشمگیر علمی و آموزشی را از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی در 40 سال گذشته دانست و گفت: اکنون 11 میلیون متر مربع فضای کاربردی و پنج میلیون متر مربع فضای آموزشی در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار دارد. 
  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان این‌که دو میلیون متر مربع پروژه‌های نیمه تمام در کشور وجود دارد، گفت: تعدادی از پروژه‌های آموزشی سال‌های گذشته نیمه کاره رها شده که تاکنون تعدادی از این پروژه‌ها، پیشرفت فیزیکی 45 درصدی داشته‌اند، تلاش می‌کنیم تمامی آن‌ها را به طور کامل به بهره برداری رسانده و در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهیم. 
  
وی با اشاره به برنامه‌های سفر خود به آذربایجان شرقی، گفت: افتتاح فاز جدید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تبریز و پروژه‌ای در دانشگاه صنعتی سهند تبریز و بازدید از پارک علم و فناوری از جمله برنامه‌های سفر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: