• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-4387-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

جشنواره فیلم تبریز تعطیل شدنی نیست

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: جشنواره فیلم تبریز تعطیل شدنی نیست و شورای برگزاری و ستاد اجرایی این جشنواره با تمام توان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی محرمی به اهمیت و جایگاه ویژه‌ این جشنواره اشاره و تاکید کرد: جشنواره فیلم تبریز برای علاقه‌مندان فیلم کوتاه جایگاه مهم خودش را دارد.

وی افزود: با استقبال مخاطبان و فیلمسازان از این رویداد و میزانِ درخواست برای شرکت در این جشنواره، می‌توان نتیجه گرفت که جشنواره جایگاه خود را برای علاقه‌مندان و سازندگان آثار پیدا کرده است.

محرمی گفت: جشنواره فیلم تبریز، رویداد مهم و متنوع سینمای ماست و میزان استقبال و آمار آثار رسیده اهمیت جشنواره در استان را نشان می دهد.

وی تبریز را در حوزه‌ی تولید فیلم و پرورش فیلمسازان برجسته در سطح کشور و جهان دارای پتانسیل و ظرفیت خوبی دانست و گفت: اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در کنار انجمن‌های سینمایی استان به برگزاری هر چه بهتر این جشنواره کمک می‌کند.

وی از اختصاص چهار بخش برای دومین جشنواره فیلم تبریز خبر داد و تصریح کرد: این بخش‌ها شامل بخش آزاد که مختص فیلمسازان آذربایجان‌شرقی است. بخش سینمای آذربایجان که به فیلمسازان سراسر کشور اختصاص دارد یعنی آنهایی که در رابطه با آذربایجان فیلمی ساخته‌اند و بخش چشم انداز سینمای آذربایجان که به فیلم‌های بلند اختصاص دارد.

محرمی افزود: یک بخش جنبی هم در فراخوان جشنواره پیش بینی شده که مرور آثار و بررسی آثار روز سینمای جهان است که این دوره بخش جنبی را مرور آثار یکی از فیلمسازان برجسته به خود اختصاص خواهد داد.

وی تاکید کرد: بخش ویژه جشنواره نیز در خصوص موضوعاتی اعم از کالای ایرانی، انقلاب اسلامی، تبریز در گذر تاریخ و محیط زیست است که فیلم‌های راه یافته  در این بخش به رقابت می‌پردازند.

محرمی با اشاره به زمان برگزاری جشنواره، اظهار کرد: طبق گاه شمار جشنواره در روزهای ١٤ تا ١٧ اسفند ٩٧ در تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: