• شنبه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-4287-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

گنجینه‌های تاریخی آذربایجان شرقی مغفول مانده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه ما از گنجینه‌های تاریخی خود غفلت کرده‌ایم و امروز باید این غفلت‌ها را جبران کنیم. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با اعضای شورای علمی و سیاست‌‌گذاری جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی، با تأکید بر معرفی گنجینه‌های عظیم فرهنگی استان به نسل جوان، اظهار کرد: فرهنگ، هنر و ادب، زیربنای توسعه هر جامعه‌ای است و مزیت اصلی تبریز و آذربایجان نیز در این حوزه است. 

وی افزود: بزرگداشت چهره‌های درخشان فرهنگ، هنر و ادب تبریز و آذربایجان، وظیفه‌ای است که امروز بر عهده ماست و می‌تواند بخشی از غفلت‌های گذشته در این حوزه را جبران کند.

پورمحمدی خطاب به اعضای شورای علمی و اجرایی این جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره را به عنوان ادای دین به تاریخ آذربایجان نگاه کنید.

وی افزود: استانداری نیز با تمام توان آماده همکاری و حمایت از این جشنواره و برنامه‌های مشابه در راستای بزرگداشت مفاخر فرهنگ و ادب استان است.

پورمحمدی همچنین بر همکاری رسانه ملی در معرفی شاعره بزرگ ایران‌زمین، پروین اعتصامی و فضاسازی مناسب شهری از سوی دستگاه‌های مسئول در طول برگزاری جشنواره تأکید کرد.

جشنواره بین‌المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، 25 اسفند همزمان با زادروز این شاعره بزرگ ایرانی در تبریز برگزار می‌شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: