• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9711-1990-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

رئیس دادگستری شهرستان اهر:

اغلب سارقان اهر، معتاد هستند

رئیس دادگستری شهرستان اهر گفت: معتادان بیشترین آمار سرقت را در این شهرستان انجام می‌دهند. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمدعلی نظری در جلسه ستاد پیشگیری از جرم دادگستری اهر،  اولویت اصلی دستگاه های قضایی را ایجاد امنیت و آرامش در بین مردم و جامعه عنوان کرد. 

وی شهرستان اهر را یکی از امن‌ترین شهرستان های استان آذربایجان شرقی در خصوص ارتکاب به جرائم سنگین برشمرد و افزود: اخیرا تعداد سرقت در این شهرستان از قبیل سرقت وسایل خودرو، سرقت کابل های برق و سرقت اماکن بیشتر شده که لازم است تمام مسئولان شهرستان و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در این خصوص ورود پیدا کرده و با متخلفان به شدت برخورد قانونی کنند. 

نظری بر آگاه سازی بیشتر مردم برای پیشگیری از سرقت، افزایش گشت های شبانه روزی نیروی انتظامی و قضایی و همکاری تمامی مسئولین، کارکنان و مدیران در ایجاد آرامش و امنیت در جامعه تأکید کرد. 

وی در ادامه از نبود کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان انتقاد کرد و افزود: در حال حاضر بیشترین پرونده های منجر به سرقت در این شهرستان متعلق به معتادان است که لازم است مسئولان در راه اندازی کمپ اعتیاد در این شهرستان تمام تلاش خود را انجام دهند. 
  
فرمانده انتظامی اهر نیز در ادامه این جلسه گفت: بیش از 87 درصد سارقین در این شهرستان معتاد هستند که لازم است در خصوص احداث کمپ ترک اعتیاد اقدامات اساسی انجام شود.

سرهنگ یونس منفرد افزود: امسال همچنین سرقت کابل سیم برق نیز افزایش 10 درصدی داشته که در این خصوص نیز 93 مورد دستگیر و به مراکز قضایی معرفی شده اند. 
  
رئیس اداره برق شهرستان اهر نیز از تشدید سرقت تجهیزات برقی در این شهرستان خبر داد و افزود: متأسفانه از اول سالجاری 60 مورد سرقت تجهیزات برق از حاشیه های شهر، روستاها، مساجد و منبع آب، مدارس روستایی ، مناطق کشاورزی و خانه باغ ها صورت گرفته است. 

کاظم تاروردی پور افزود: در خصوص آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص سرقت سیم برق در ادارات و حتی خانه باغ ها جلسات مختلفی صورت گرفته ولی با این حال افزایش گشت پلیسی، تشکیل جلسات بیشتر و آموزش بیشتری لازم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: