• پنجشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4114-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

بدهی ۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی دولت به شهرداری تبریز

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز از طلب 27 میلیارد و 400 میلیون تومانی شهرداری تبریز از قبال اجرای سیاست بازآفرینی استانی دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین‌زاده گفت: دولت بابت اجرای سیاست بازآفرینی شهری مصوب شورای بازآفرینی استان‌ها و ابلاغی سازمان برنامه‌ریزی و بودجه و شهرسازی، به شهرداری تبریز بدهکار است و تا کنون مبلغی دریافت نکرده‌ایم.

وی اظهار کرد: بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهر تبریز مشمول اعمال تخفیف‌های تشویقی دولت برای صدور پروانه‌های ساختمانی است و شهرداری نیز با اجرای این طرح، شهروندان را برای احداث چهار طبقه با احتساب پارکینگ (یک پیلوت و سه طبقه مسکونی) معاف کرده است.

حسین‌زاده یادآور شد: طبق این مصوبه، مقرر شد دولت هزینه این پروانه‌های ساختمانی پرداخت کند، ولی تا کنون ریالی پرداخت نکرده است.

وی تصریح کرد: طرح باز آفرینی شهری دولت با هدف احیای بافت‌های فرسوده و حاشیه نشین شهر های کشور در حال اجراست و تمامی شهرداری های شهرها بزرگ و کوچک کشور مجری این طرح هستند.

حسین‌زاده صدور پروانه‌های ساختمانی را یکی از منابع درآمدی شهرداری اعلام کرد و ادامه داد: تحقق درآمد شهرداری تبریز در این بافت ها منوط به بازپرداخت هزینه پروانه های صادر شده از طرف دولت است.

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تبریز خاطر نشان کرد: اجرای این طرح دولتی مزایایی هم دارد و شهرداری تبریز با صدور پروانه ساخت واحد های تجاری و هتل با تخفیف 90 درصدی، دست سرمایه گذاران برای احیای بلوک های مرکزی شهری مانند (میار میار)، در بافت فرسوده تبریز را باز گذاشته است.

حسین‌زاده  ادامه داد: در سایر بلوک‌های بافت فرسوده تبریز نیز با تخفیف 60 درصدی برای شهروندان اقدام به صدور پروانه می کنیم و شهروندان می توانند از این سیاست تشویقی بهره مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: