• شنبه ۲۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-5990-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد

شناسایی بیش از 140 هزار بی‌سواد در آذربایجان شرقی


معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان این‌که در حال حاضر 141908 نفر بی‌سواد در رده سنی 10 تا 49 سال در سطح استان شناسایی شده است، گفت: نهضت سوادآموزی با استفاده از راهکارهای موجود در تلاش برای با سواد کردن این افراد است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدحسین اشرفی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان هشترود اظهار کرد: نهضت سوادآموزی استان در راستای جذب بی‌سوادان و آموزش به آنان رتبه دوم کشوری را به دست آورده است . 
  
وی ادامه داد: در آذربایجان‌شرقی، 17 مکان برای یادگیری و آموزش افراد بی‌سواد وجود دارد که علاوه بر آموزش نکات درسی، حرفه آموزی را نیز در دستور کار قرار داده است . 
  
وی با بیان این‌که رشد با سوادی در کنار رشد اقتصادی، یکی از شاخص‌های جهانی برای رشد و توسعه هر منطقه است، گفت: ریشه کن کردن بی‌سوادی همت و تلاش جمعی را می‌طلبد. 
  
فرماندار هشترود نیز در این جلسه با بیان این‌که آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور است، افزود: هدف از تشکیل شورای آموزش و پرورش همکاری همه جانبه مردم با وزارت آموزش و پرورش است . 
  
امین امینیان اضافه کرد: ناهمسان بودن آموزش‌های رسمی با آموزش‌های واقعی شکاف عمیقی در آموزش به وجود آورده که اگر این شکاف به نحو احسن پر نشود، آموزش و پرورش دچار آسیب جدی خواهد شد . 
  
وی ادامه داد: کم سوادی و بی‌سوادی، آسیب‌های اجتماعی مختلفی را به دنبال دارد، از این رو آموزش و پرورش باید با شناسایی افرادی که به هر دلیل از تحصیل بازمانده‌اند، برای ریشه‌کنی بی سوادی تلاش کند. 
  
رئیس اداره آموزش و پرورش هشترود نیز در این جلسه گفت: طبق اعلام اداره پایش آموزش و پرورش این منطقه، هشترود جزو شهرستان‌هایی است که آمار بی‌سوادی در آن کم بوده و اکثر افراد بی‌سوادی که به نام شهروند هشترود نوشته شده‌اند، ساکن هشترود و حومه نبوده و در شهرهای دیگر چون حومه تبریز و تهران ساکن هستند . 
  
بهمن اقدمی یادآور شد: آموزش و پرورش هشترود برای 41 نفر معلول آموزش پذیر کلاس دایر کرده که از همه مزایای آموزشی بهره‌مند شده و همه امکانات آموزشی به طور رایگان در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود . 
  
وی خاطر نشان کرد: ساخت و تجهیز باشگاه فرهنگیان از اهم مصوبه‌های تصویب شده در شورای آموزش و پرورش بود که با حمایت‌های مدیر کل آموزش و پرورش استان به سرانجام رسید .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: