• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-23414-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

حمله شبانه به مدافع حقوق حیوانات در تبریز

صبح امروز خبری مبنی بر حمله شبانه به مدافع حقوق حیوانات در تبریز در فضای مجازی منتشر شد که برای بررسی صحت و سقم و علت حادثه با فردی که مورد حمله واقع شده گفت‌وگو کردیم.

ژیلا پورایرانی، مدیر پناهگاه حیوانات پردیس تبریز در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی در تشریح جزئیات حادثه مدعی شد: ساعت 24 شب گذشته با تماس تلفنی به بهانه‌ی رسیدگی به بیمار بدحال، بنده را به درب خانه کشاندند که در این حین با سه جوان قمه به دست مواجه شدم، آن‌ها به سمت خانواده‌ام حمله کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، این افراد به صورت وحشیانه عربده می‌کشیدند، به سختی به پلیس اطلاع دادم اما دو دقیقه قبل از رسیدن پلیس، این افراد از محل متواری شدند. 
  
وی با بیان این‌که حدود یک ماه گذشته با دریافت گزارشی مبنی بر شکنجه‌ی یک قلاده سگ توسط صاحبش با اتو، بستگان این فرد با هماهنگی بنده، سگ را به کلینیک درمانی اعزام کردند، گفت: علی رغم انجام اقدامات درمانی روی سگ، حیوان تلف و گواهی فوت آن نیز صادر شد. 
  
مدیر پناهگاه حیوانات پردیس تبریز با بیان این‌که صاحب این سگ، بنده را به دلیل حمایت از حیوانات به اسید پاشی تهدید ‌کرد، گفت: بنده مطمئن هستم که افراد حمله کننده به بنده، همان صاحب سگ بودند و بنده تمامی اطلاعات و جزئیات این جریانات را به پلیس توضیح داده‌ام و اکنون نیز وکیل انجمن، شکوایه ای را آماده می‌کند تا هر چه  سریع‌تراقدامات قانونی برای آن انجام شود. 
  
وی با گلایه ازعدم علاقمندی همسایگان نسبت به فعالیتش در حوزه‌ی حیوانات، افزود: بنده چرا به دلیل حیوان دوستی چنین تاوان سنگینی را باید پرداخت کنم، آیا بنده با عمل به وظیفه‌ی شهروندی‌ام کار اشتباهی انجام داده‌ام؟ با حمایت از هر حیوان بیماری هر کسی انگشت اتهام را به سمت بنده نشانه می‌رود.

پورایرانی با بیان این‌که کسی از ما به عنوان سازمان مردم نهاد حمایت نمی‌کند، گفت: بنده با حمایت از حیوانات هیچ کارخلاف اخلاقی انجام نمی‌دهم و از دادستان تبریز خواهش می‌کنم از افراد حامی حقوق حیوانات حمایت کند، ما خودمان مخالف سگ گردانی و نگهداری حیوانات در داخل خانه هستیم، دستگاه قضایی باید از توله کشی برخی از دامپزشکان جلوگیری کند و با چنین افراد روانی که با حیوانات وحشیانه رفتار می‌کنند، به صورت ریشه‌ای برخورد کند. 
  
وی ادامه داد: در حمله‌ی دیشب قلب مادر بنده از شدت ناراحتی دچار مشکل شده و کمر پدرم نیز به دلیل شدت ضرب و شتم  مشکل پیدا کرده است، والدین بنده چه گناهی دارند که چنین جریانی را باید تجربه کنند؟.
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
علی
1397/10/18  15:40:54
خب بهتر است ایشان بجای سگ بازی به کودکان بی سرپرست و بی خانمانها کمک کنند - خودشان مدعی هستند که مجموعه شان بالغ بر 50 میلیون تومان هزینه دارد که از طریق صدقه و کمک حیوان دوستان تامین می شود - التبه برخی سیاسیون شهر هم برای خود شیرینی هر از چندی سرکی به این مجموعه می زنندکه به نظر بنده طعم تلخ سیاسی گری و عوام فریبی دارد - قبلا ها سیاسیون برای خودشیرینی به بیمارستان ها به شیرخوارگاه و اردوگاه نگهداری از کودکان بی سرپرست سر می زدند - چه بر سر ما آمده است نمی دانم - شهر من تبریز ، دیگر شهر بی گدا نیست آقایان !