• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2184-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی:

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، یکی از بانک‌های مورد اعتماد مردم است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی با بیان این که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یکی از بانک‌های مورد اعتماد مردم است، گفت: این بانک به خوبی توانسته نیازمندی‌های جامعه را پیدا کند. 
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی اصغر عباس‌زاده در اولین همایش تخصصی گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه و توانمندسازی اقشار محروم، با بیان این مطلب اظهار کرد: انتظار می‎رود تا تلاش بیشتری برای تحقق و ترویج عدالت اجتماعی و کم کردن فاصله طبقاتی انجام شود. 
 
وی با بیان این که خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توجه زیادی به بانکداری طبق اصول اسلامی شده است، گفت: اکثر نظام‌های بانکداری در دنیا، لیبرال یا آزاد و بر پایه سود اداره می‎شوند و تنها در نظام بانکداری اسلامی است که به سنت قرض‌الحسنه که خداوند آن را به نام خود خوانده، توجه شده است. 

صمد حسن‌زاده، رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر این که بانک‌های قرض‌الحسنه می‌توانند در شرایط اقتصادی کنونی در بهبود شرایط نقش داشته باشند، بیان کرد: وجود بانک‌هایی مثل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و خیران می‎تواند در تامین رفاه اجتماعی و آرامش خاطر برای مردم، نقش موثری داشته باشد. 

وی افزود: تبریز در زمینه کمک خیران، الگویی برای کشور بوده و انسان‌های خیر در آذربایجان، همواره موجب تحولات بزرگ و آرامش خاطر برای مردم شده‌اند، از خدمات ارزنده بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم که با ارائه برنامه‎های ارزشمند در راستای محرومیت زدایی و حمایت از کالای ایرانی تلاش می‌کنند، قدرانی می‌کنیم. 

حجت‌الاسلام علی فقیه، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در پایان این مراسم با بیان این که قرض‌الحسنه، موضوعی ارزشمند و بخشی از محتوای دین اسلام است، گفت: گره گشایی از کار مردم و بذل و بخشش از جمله موارد مورد تاکید در دین اسلام هستند و مسلمانی تنها به نماز و روزه نیست. 

وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز از جمله بانک‎هایی است که در طول 11 سال فعالیتش، با گره گشایی از کار مردم، سرمایه عظیمی برای خود جمع کرده است. 

وی در ادامه تاکید کرد: انتظار می‎رود همه برای گسترش سنت قرض‌الحسنه و تشویق مردم برای مشارکت بیشتر و انجام تمامی معاملات و قراردادها بر اساس دستورات دین اسلام، تلاش کنند. 

گفتنی است؛ اولین همایش تخصصی گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه به میزبانی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، در سالن همایش اتاق بازرگانی تبریز و با حضور روسای شعب، کارکنان و جمعی از خیران استان برگزار و در پایان از خیران سهیم در کار خیر، تقدیر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: