• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1884-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی آذربایجان ‎ شرقی:

بهبود فضای کسب و کار با اصلاح فضای تعامل کشور با دنیا رابطه دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی آذربایجان ‎ شرقی گفت: 70 درصد مسیر بهبود فضای کسب و کار مربوط به اصلاح فضای تعامل کشور با دنیاست . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان ‎ شرقی، داود بهبودی در گفتوگو با خبرنگاران اظهار کرد: اگر بطور مثال گمرک و سیستم بانکی ما همواره دچار اشکال است به دلیل نبود تعاملات مؤثر با فضای جهانی است و با تقویت هم ‎ پیوندی ‎ های اقتصادی و سیاسی کشور و در نتیجه ارتقاء استانداردها در سطح جهانی خودبخود بسیاری از مسائل مربوط به فضای کسب و کار رفع می ‎ شود . 

وی افزود: فضای کسب و کار شاخص ‎ های مختلفی مثل فرایند صدور جواز تاسیس، ثبت، مالیات، بیمه، روابط خارجی، تسهیلات، نیروی انسانی و ... را در بر می ‎ گیرد و بسترهای نهادی جامعه مثل قوانین و مقررات، همچنین بار روانی موجود در جامعه بر هر یک از این شاخص ‎ ها تاثیر می ‎ گذارد . 

بهبودی خاطرنشان کرد:: یکی از الزامات رونق و توسعه اقتصادی تسهیل فضای کسب و کار است تا به دنبال آن سرمایه ‏گذاری ‎ های انجام گرفته اثرگذاری خود را نشان دهد؛ بنابراین یکی از وظایف مهم مدیریت عالی استان بهبود فضای کسب و کار است . 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‎ ریزی آذربایجان ‎ شرقی با بیان اینکه پروتکل ‎ ها و استانداردهای بین ‎ المللی کسب و کار در دنیا به صورت کاملا مشخص تعریف شده‌اند ولی ما به دلیل هم ‎ پیوندی ‎ های ضعیف با عرصه جهانی نتوانسته ‎ ایم این استانداردها را اعمال و رعایت کنیم، افزود: الزامات هم ‎ پیوندی با جهان خود به خود منجر به پیاده ‎ سازی استانداردهای بین ‎ المللی و در نتیجه شفافیت فضای کسب و کار می ‎ شود . 

این اقتصاددان در ادامه صحبت ‎ های خود با اشاره به بهبود رتبه استان در زمینه فضای کسب و کار تصریح کرد: در چند سال اخیر در استان تعامل مناسبی بین اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و بدنه دولت در قالب شورای گفت ‎ وگوی دولت و بخش خصوصی برقرار شده و بدینوسیله بسیاری از مسائل مطرح شده در شورا پیگیری، حل و یا به مرکز منتقل شده و این امر در ارزیابی‌های بعمل آمده سبب بهبود و ارتقای جایگاه فضای کسب و کار استان شده است . 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: