• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

خسارت‌های ناشی از معدنکاری در استان جبران می‌شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: یک درصد فروش معادن برای جبران خسارت وارده و انجام فعالیت‌‎های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه استقرار معدن تعلق می گیرد . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مهر انگیز رحمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای بند پنج ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی، تا یک درصد فروش معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی که در اثر فعالیت آن‌ها خسارت‌هایی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی می‌رسد، اختصاص می یابد . 
  
وی ادامه داد:  در صورتی‌که در اثر فعالیت معدنکاری، به جاده‌ها و یا امکانات و بهداشت عمومی خسارت وارد شود، ارگان‌های مربوطه می‌توانند به عنوان شاکی، متقاضی طرح موضوع در شورای معادن استانی باشند . 
  
رحمانی همچنین در خصوص نحوه رسیدگی به شکایات نیز گفت: قبل از طرح موضوع در شورای معادن استان، گروه کارشناسی متشکل از کارشناسان سازمان صمت استان، اداره کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی اقدام به بررسی و تهیه گزارش جامع در مورد نحوه فعالیت معدن و صنایع معدنی مربوطه، میزان خسارت وارده و سایر موارد مرتبط می نماید که مبنای تصمیم شورای معادن استان است . 
  
وی اضافه کرد : طی دو جلسه کمیته کارشناسی، عنوان شکایت، مستندات و میزان خسارت اعلام شده از سوی شهرداری ورزقان و دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای بررسی خسارت احتمالی ناشی از فعالیت مجتمع مس سونگون برگزارشده است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: