• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1084-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی خبر داد

افزایش 26.62 درصدی بودجه هزینه‌ای آذربایجان‎شرقی در لایحه بودجه 98

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: در لایحه بودجه سال 98، بودجه هزینه‌ای استان به میزان 26.62 درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، داود بهبودی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اطلاعات مندرج در لایحه، بودجه سال 1398 کل کشور بالغ بر 17032 هزار میلیارد ریال است که از آن مبلغ 4786 هزار میلیارد ریال به بودجه عمومی اختصاص یافته است.

وی اعلام کرد: بر طبق لایحه بودجه سال 1398، بودجه استان نیز وضعیت مناسبی به خود گرفته به طوری که در حالی که بودجه هزینه‌ای کشور 22.67 درصد افزایش داشته نرخ رشد بودجه هزینه‌ای استان  26.62 درصد است. 

وی تصریح کرد: اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه استان 2.17 درصد رشد داشته؛ این در حالی است که اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‎ای با رویکرد واگذاری پروژه‎های نیمه تمام به بخش غیردولتی همراه بوده و بدین جهت در سطح کشور نیز این اعتبارات حدود 2 درصد رشد  کرده است. 

بهبودی در عین حال خاطرنشان کرد: در حالی که اعتبارات هزینه‎ای اختصاصی، تملک دارئی‎های سرمایه‌ای اختصاصی کشور به ترتیب 28 و 14 درصد رشد داشته است، این مولفه‌ها در استان با رشد 58 و 52 درصد مواجه بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی یادآور شد: اعتبارات سه درصد نفت و توزیع متوازن امکانات کشور نیز نسبت به سال گذشته ثابت می‎باشد. 

وی افزود: پیش‌بینی درآمدهای استان در سال 1398 نسبت به سال گذشته از رشدی معادل 15.20 درصد برخوردار است؛ در حالی که متوسط رشد درآمدهای استانی کشور در حدود 18.65درصد است. با این توصیف انتظار می‌رود فشار مالیاتی کمتری به اقتصاد استان وارد شود.

بهبودی توضیح داد: بر طبق محاسبات به عمل آمده، رتبه استان در لایحه بودجه 1398 در اعتبارات هزینه‎ای هشت و در اعتبارات تملک دارائی‎های سرمایه ای 10 می‌باشد؛ در حالی که رتبه استان در سال 1397 به ترتیب 9 و 11 بوده است. بدین ترتیب ضمن ارتقاء رتبه استان، سهم آن نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: