• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-785-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

علیرضا بیگی: نیروی انتظامی باید در راستای حقوق شهروندی گام بردارد

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: رفتار نیروی انتظامی باید مبتنی بر قانون باشد و در چارچوب های تعریف شده و در راستای تحقق حقوق شهروندی گام بردارد.

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به راه های اعتماد آفرینی و اطمینان بخشی توسط نیروی انتظامی بیان کرد: مردم در سخت ترین شرایط یعنی زمانی که در تنگنا قرار می گیرند به سراغ بخشی می روند که می تواند حق آن را بستاند و نظم و آرامش را به آن ها بازگردند. این وظیفه مربوط به نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی باید منزلت و حرمت خود را نزد مردم درک کند که این امر در سایه آموزش و ارتقای توانمندی ها و قابلیت های نیروی انتظامی محقق می شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: نیروی انتظامی کارآمد می تواند احترام بیشتر جامعه را جلب کند. جامعه با توجه به انتظاری که از نیروی انتظامی دارد باید متناسب با این انتظارات همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: طبیعتا رفتار نیروی انتظامی باید مبتنی بر قانون باشد و در چارچوب های تعریف شده و در راستای تحقق حقوق شهروندی گام بردارد در غیر اینصورت نیروی انتظامی در جایگاه مناسبی در چشم مردم قرار نخواهد گرفت.

علیرضا بیگی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه نیروی انتظامی به رأفت اسلامی اظهار کرد: همه کارگزاران نظام اسلامی باید آراسته به صفت رأفت اسلامی باشند. به طور خاص باید در رفتار نیروی انتظامی که مردم در سختی ها به آن مراجعه می کنند، عطر رأفت اسلامی استشمام شود و به این ترتیب مردم اعتماد بیشتری به این بخش خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: