• چهارشنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-5086-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

ظرفیت‌های شهر تبریز در الگوسازی برای وحدت حوزه و دانشگاه

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سابقه‌ی تاریخی و همچنین سابقه علم و دانش در تبریز، گفت: تبریز با این سابقه‌ی تاریخی و علمی و داشتن سابقه‌ی ۷۰۰ ساله در حوزه دانشگاه، باید در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه به جامعه الگو بدهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی در همایش علمی وحدت حوزه و دانشگاه، با تاکید بر ضرورت تحقق وحدت بین حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: وحدت بین حوزه و دانشگاه از دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و تحقق کامل آن ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی گفت: هیچکس در ضرورت این وحدت تردیدی ندارد اما در چگونگی و کم و کیف تحقق این وحدت دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه‌، گفت: حوزه و دانشگاه هر دو یک رسالت دارند که همان رسالت انبیا ست؛ تربیت انسان متعالی، متعهد و متخصص رسالت این دو مجموعه است از این‌رو باید به هم نزدیک باشند.

استاندار آذربایجان‌شرقی بر ضرورت ارتباط نزدیک حوزه و دانشگاه تاکید کرد و گفت: این اصل به ویژه در عصری که بحث سکولاریسم و... مطرح است، باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بسترهای همکاری بین حوزه و دانشگاه که از گذشته وجود داشته، از سال پیش با تشکیل دفتر تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه تبریز، به صورت سیستماتیک پیش می‌رود و امید است شاهد فعالیت‌های مدون و منسجم بیشتری در این رابطه باشیم.

همایش علمی وحدت حوزه و دانشگاه با هدف بررسی کارکردها و راهکارهای وحدت حوزه و دانشگاه، با حضور اساتید حوزه و دانشگاه در تالار رازی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: