• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 979-12088-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه منابع پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

212 سالن ورزشی آذربایجان شرقی به بخش خصوصی واگذار شده است


معاون توسعه منابع پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، چابک‌سازی دولت را در پی دارد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جبرئیل منصور قربانی به نقش مهم خصوصی‌سازی اماکن ورزشی تحت مالکیت این اداره کل تاکید کرد و گفت: اماکن ورزشی تکمیل شده توسط دولت از طریق ماده 5 به بخش خصوصی واگذار می‌شود تا با استفاده از ظرفیت‌های این ماده قانونی، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بخش ورزش به فعالیت بپردازند.
 
وی افزود: با اجرای این قانون و واگذاری اماکن ورزشی قابل بهره برداری به بخش خصوصی، علاوه بر اینکه هزینه‌های نگهداری آنها از دوش دولت برداشته می شود، طبق قراردادی که با بخش خصوصی منعقد می شود مبلغ قراردادهم به عنوان درآمد برگشتی در توسعه ورزش شهرستانهای مورد نظر هزینه می شود.
 
قربانی خاطرنشان کرد: تاکنون 212 سالن ورزشی استان با استفاده از ظرفیت‌های ماده 5 به بخش خصوصی واگذار شده که در مجموع 3میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای استان درآمد داشته است و این در حالی است که نزدیک به 10 میلیارد تومان از قبل برون‌سپاری آن اماکن ورزشی صرفه‌جویی اقتصادی شده است.
 
معاون توسعه منابع پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: اماکن ورزشی که در روستاهای استان واقع شده‌اند نیز از چشم قانون‌گذار، دور نمانده و برای آنان نیز چاره‌جویی شده است. اماکن ورزشی روستایی، چنانچه فاقد متقاضی بهره‌برداری باشد، به صورت رایگان در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گیرد تا علاقه‌مندان به ورزش در روستاها از آن اماکن ورزشی بهره مند شوند.
 
قربانی در خصوص ماده 27 نیز گفت: تعداد سه باب از اماکن ورزشی از این طریق به بخش خصوص واگذار شده و واگذاری 18 مکان ورزشی نیز در دست اقدام می باشد.
 
وی در رابطه با مواد10 و 18 قانون الحاق 2 و ورود خیرین ورزشیار به بحث مشارکت در ساخت اماکن ورزشی نیز سخن گفت. وی افزود: شهرستانهای تبریز، اسکو، میانه و مخصوصاً شبستر در بحث استفاده از مشارکت خیرین ورزشیار فعالیت جدی و شایانی داشته‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: