• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9114-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

توزیع 9 هزار تن کود شیمیایی از ابتدای سال تا آذرماه در بین کشاورزان شهرستان هشترود

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود از توزیع 9 هزار تن کود شیمیایی از ابتدای سال تا آذر ماه  سال جاری در بین کشاورزان این شهرستان خبر داد.
    
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید احمدی در جلسه هماهنگی توزیع کودهای بهاره سال زراعی 98-97 این شهرستان گفت: از این میزان کود شیمیایی توزیع شده توسط کارگزاری‌های مجاز شهرستان بین کشاورزان منطقه، به تفکیک، هفت هزار و 500 تن کود اوره، یک هزار و 450 تن کود فسفاته و 50 تن پتاس توزیع شده است و برای سهمیه بهاره و مصرف کود سرک زراعی 98-97 مقدار چهار هزار و 100 تن کود ازته توزیع خواهد شد.

وی کاهش حاصلخیزی خاک را مشکلی برای اراضی کشاورزی دانست و افزود: یکی از روش‎های افزایش حاصلخیزی خاک‌ها، استفاده از روش مصرف کودهای شیمیایی و آلی است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه کودهای شیمیایی کاربرد آسانی دارند، از کشاورزان تقاضا داریم از مصرف بی رویه کودهای شیمیایی خودداری کرده و کودها را بر اساس آزمون خاک و برگ با مشاوره کارشناسان کشاورزی، مصرف کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود گفت: باغداران جهت دریافت مشاوره در بخش کشاورزی و تغذیه باغات به کارشناسان پهنه مراکز خدمات جهادکشاورزی و یا مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مراجعه کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی همزمان با حفظ منابع آب و خاک، می‎توان با مصرف بهینه کود، افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی را فراهم کرد، افزود: توصیه می‏ شود کشاورزان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، کارگزاران و عاملین مجاز توزیع کود، نسبت به تهیه کودهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: