• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2384-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب با تعامل بین سازمان‌های اجرایی امکان پذیر است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب با تعامل بین سازمان‌های اجرایی امکان پذیراست، گفت: هدف از ساماندهی صنوف بدون پروانه، تعطیلی و یا پلمب واحد صنفی نیست، بلکه شناسایی راه هایی است تا این صنوف بتواند به دریافت پروانه اقدام کنند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، غلامعلی راستی  در جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان با اشاره به اهمیت رسیدگی به موضوع ساماندهی صنوف بدون پروانه کسب اظهار کرد: در همین راستا کمیته‌های استانی و شهرستانی ساماندهی این قبیل صنوف تشکیل شده است .
 
وی موانع پیش روی صنوف بدون پروانه را موضوعات مرتبط با سازمان‌های اداری عنوان کرد و افزود: در کمیته ساماندهی تلاش می‌کنیم با هر یک از این سازمان ها برای رسیدن به یک راه‌حل مناسب در چارچوب قانون برسیم .
 
وی همچنین وجود برخی آیین‌نامه‌ها نظیر تعیین حداقل متراژ برای برخی صنوف را از جمله موانع صدور پروانه کسب اعلام کرد و گفت: برخی آیین نامه‌های مربوط به صدور پروانه کسب یا تمدید آن در راستای رفع مشکلات احتمالی در حال تغییر است .
 
غلامرضا راستی در ادامه از رسیدگی به نحوه فعالیت 45 اتحادیه صنفی شهرستان تبریز در هشت ماهه گذشته سالجاری خبر داد و اضافه کرد: مرجع رسیدگی به عملکرد مسئولان سازمان‌های صنفی بر عهده کمیسیون نظارت مرکز استان و شهرستان‌ها است؛ بر این اساس گروهی متشکل از کارشناسان با بررسی نحوه عملکرد اتحادیه‌های صنفی بر حسن انجام کار آن‌ها نظارت دارد .
 
وی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال تمامی ۷۴ اتحادیه صنفی شهرستان تبریز مورد بازدید و عملکردشان بررسی خواهد شد .
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: