• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-3190-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

گزارش ایسنا از جلسه شورای شهر هشترود

رئیس شورای شهر هشترود از تشکیل یک کارگروه تخصصی جهت کمک به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی خبر داد.     

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، یوسف ایل غمی در جلسه شورای شهر هشترود خاطر نشان کرد: اعضای شورا و شهردار برای کمک به نیازمندان و رفع مشکلات آنان از هر نظر آماده اند و با ادارات مرتبط همکاری صمیمانه ای دارند.      

وی یاد آور شد: جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از شرع مقدس اسلام و فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب، در خدمت تمامی مردم بخصوص محرومین و نیازمندان است اما متاسفانه اکثر بانک ها از این ارزش ها دور شده اند و افراد نیازمندی که به وام احتیاج دارند را با بهانه های واهی اذیت کرده و به دنبال گرفتن ضامن کارمند از آنها هستند.

شهردار هشترود نیز در این جلسه گفت: مجموعه شهرداری در جهت کمک رسانی به مددجویان و ارتقای سطح کیفیت زندگی آنها آماده هر گونه همکاری با کمیته امداد است و با اختصاص دادن چندین استند تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر به کمیته امداد و بهزیستی از نظر مالی کمک حال این دو اداره بوده و خواهد بود.     

سلمان محمدی از برگزاری یک همایش بزرگ فرا منطقه ای در جهت استفاده از نظر کارشناسان برای بهبود وضعیت مبلمان شهری خبر داد و گفت: در این همایش از نظرات وپیشنهادات صاحب نظران در جهت بهسازی وضعیت شهری و سایر امورات مربوط به شهر استفاده خواهیم کرد و بهترین پیشنهادات را در بهسازی هر چه بهتر خیابان‌ها، معابر و کوچه ها به کار خواهیم گرفت.     

رئیس کمیته امداد هشترود نیز در این جلسه اظهارکرد: کمیته امداد در طول سالجاری توانسته با کمک شهرداری چندین خانه محروم را بسازد و در اختیار نیازمندان قرار دهد.     

شهرام آسیابی گفت: کمیته امداد هشترود 1400 خانوار یا 2800 نفر مدد جو را تحت پوشش دارد و ماهانه به حساب همه این افراد مبلغ 270 میلیون تومان مستمری واریز می کند.     

وی افزود: این اداره علاوه بر پرداخت مستمری به مددجویان، 400 نفراز ایتام را نیز در قالب طرح محسنین پشتیبانی کرده و ماهانه مبلغ 50 میلیون تومان به حساب آنها واریز می کند.    

وی ادامه داد: کمیته امداد در حوزه اشتغال نیز کارهایی انجام داده و تا کنون پنج میلیارد تومان جذب اعتبار داشته که از این مبلغ حدود دو میلیارد تومان به افراد متقاضی وام اختصاص داده شده و ما بقی این مبلغ نیز در اختیار درخواست کنندگان وام قرار خواهد گرفت.   

آسیابی از خدمات دهی به 340 دانش آموز و دانشجو در قالب توزیع بسته های فرهنگی خبر داد و اضافه کرد: از دیگر خدماتی که می توان به آنها اشاره کرد ساخت 17 دستگاه خانه محروم روستایی با کمک سپاه پاسداران، اهدا 10 مورد جهیزیه با کمک افراد نوع دوست، برگزاری کلاس های آموزشی برای داشتن زندگی بهتر، آموزش کشت زعفران برای کشاورزان تحت پوشش و چندین مورد دیگر، است.   

وی خاطر نشان کرد: هر کارفرمایی که نسبت به اشتغال مدد جویان کمیته امداد اقدام کند به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه معاف خواهد شد و به ازای هر نفر، 20 میلیون تومان وام کم بهره خواهد گرفت.    

وی گفت: در سطح شهرستان 9530 صندوق صدقه بزرگ و کوچک وجود دارد که ماهانه حدود 20 میلیون تومان از آنها جمع آوری می شود و در جهت درمان مددجویان، تهیه جهیزیه و در امور عمرانی هزینه می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: