• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون قضایی رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

ضرورت گسترش نظارت‌های الکترونیکی در راستای پیشگیری از وقوع جرم

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی بر ضرورت گسترش نظارت‌های الکترونیکی در راستای پیشگیری از وقوع جرم تأکید کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بابک محبوب علیلو در هفتمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان  با اشاره به این‌که دنیا از سمت نظارت سنتی به نظارت‌های الکترونیکی و مجازی حرکت می‌کند، اظهار کرد: محاسن و مزایای چنین نظارت‌هایی از هر حیث قابل توجه است که هزینه کمتر و فایده بیشتری داشته و کاهش گمنامی فرد در جامعه یکی از آن‌هاست، بر این اساس قانون‌گذار نیز در تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1392 به این گونه نظارت ها عنایت ویژه ای داشته است. 
  
وی ادامه داد: در سامانه‌های متعددی در راستای نظارت بر ورود و خروج اجناس و کالاها پیش بینی کرده که باید راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گیرد و عمده تکالیف در خصوص ایجاد و بسترسازی برای استفاده از مزیت‌های سامانه های مذکور متوجه سازمان صنعت، معدن و تجارت است که البته در استان اقدام های مناسبی در این مورد انجام گرفته است.
  
وی ایجاد و راه اندازی و اتصال به هم سامانه‌های مربوط به پیشگیری از قاچاق کالا و ارز (شناسه کالا، شناسه رهگیری و ...) را در کاهش و کنترل قاچاق کالا و ارز که نقش غیرقابل انکاری در بهبود وضعیت اقتصادی و کمک به تولید داخلی و اشتغال مولد و پایدار دارد مفید و ضروری دانست. 
  
علیلو با اشاره به تکلیف مقرر در ماده 74 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر ضرورت پاسخگویی به استعلام های به عمل آمده در امور مرتبط با قاچاق کالا و ارز، گفت: همه دستگاه‌های مورد استعلام، باید در راستای عمل به تکالیف قانونی و توجه به ضمانت اجرای آن در اسرع وقت نسبت به بررسی موضوع مورد استعلام و اعلام پاسخ مقتضی به مبادی استعلام کننده اقدام کنند. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: