• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1384-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

صدور مرخصی خودروهای پلاک ارس

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس از آغاز صدور مرخصی خودروهای پلاک ارس خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، صفر شاسفند با اعلام این خبر گفت: مجوز ورود موقت خودروهای سواری پلاک ارس به مدت یک ماه و یک بار در سال از سوی گمرک ایران صادر شده است.

وی افزود: بر اساس این مجوز، خودرو ارس پلاک با حجم موتور کم‌تر از 2500 سی سی و ارزش کم‌تر از چهل هزار دلار با ارائه تضمین‌های قانونی امکان تردد در سرزمین اصلی را دارند.

وی بیان کرد: مجوز تردد به خودروهای ساخت کشور آمریکا و یا با برند آمریکایی صادر نمی‌شود.

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این خصوص گفت: صاحبان خودرو در صورت ارائه سند مالکیت، پروانه تردد، کپی کارت ملی و مدارک ثبت شده در سیستم، می‌توانند از مرخصی یک ماهه استفاده کنند.

بابک عبدیل نژاد اظهار کرد: برای انجام بدون مشکل فرایند صدور مجوز، باید سند مالکیت خودرو و پروانه تردد به نام درخواست دهنده بوده و سند خودرو به صورت وکالتی و خارج از سازمان منطقه آزاد ارس نقل و انتقال نشده باشد.

وی اظهار کرد: فاصله زمانی یک سال از آخرین مرخصی و معتبر بودن پروانه تردد خودرو در زمان مرخصی الزامی بوده و اولویت با خودروهای فاقد تخلف تاخیر در تمدید تردد است.

وی در خصوص شیوه مراجعه برای اخذ مجوز تردد یک ماهه، گفت: صاحبان خودروهای پلاک ارس با ارائه معرفی نامه سازمان منطقه آزاد ارس به گمرک ایران و یا تحویل نامه مرخصی به کارگزار گمرکی صدور مرخصی مستقر در مرکز خدمات خودرویی ارس و در نهایت مراجعه به پلیس راهور، می‌توانند نسبت به دریاف پلاک عبور موقت اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: