• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1184-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:

اجرای عملیات اکتشاف نفت در استان باید هرچه سریع‌تر عملیاتی شود

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در دیدار مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: اجرای عملیات اکتشاف نفت در استان باید هرچه سریع تر عملیاتی شود

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان  شرقی، جواد رحمتی در نشست مشترک با مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: با توجه به اینکه مطالعات اولیه، امکان استخراج نفت را در استان تائید می‌کند انتظار داریم هرچه سریع‌تر مناقصه اکتشاف نفت در استان برگزار وشاهد عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تحقق عملیات اکتشاف نفت در استان بدون شک می‌تواند در شکوفایی تولید، رونق اقتصاد، اشتغال‌زایی و توسعه فعالیت‌های صنایع مرتبط نقش بسزایی داشته باشد.

وی با اشاره به وجود پتانسیل‌های فنی و تخصصی در استان در بخش نفت و گاز خاطرنشان کرد: ظرفیت صنایع استان در صنعت نفت و گاز باید بیش از گذشته موردتوجه قرار گیرد.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: متخصصین استان در بخش‌های قطعه‌سازی، ماشین‌سازی ، کمپرسور سازی و... بسیار توانمند هستند و می‌توانند بخشی از نیاز صنعت نفت را  در این بخش تأمین کنند و این مهم با تسهیل حضور فعالان استان در بخش‌های مختلف صنعت نفت ممکن خواهد بود.

رحمتی همچنین با اشاره به وجود دانشگاه‌های مادر در سطح استان گفت: خوشبختانه دانشگاه صنعتی سهند در استان در ارتباط با مجموعه وزارت نفت موفق عمل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شاهد اجرای مطالعات میدان نفتی سروش و پروژه ازدیاد برداشت توسط این دانشگاه در وزارت نفت هستیم و ما نیز تلاش می‌کنیم تا این همکاری‌ها گسترش یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: