• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-590-5
  • خبرنگار : 1149
  • منبع خبر : ----

کمبود نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

معاون پژوهشی و برنامه ریزی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از کمبود شدید نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش استان خبر داد.    

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، کامیار قهرمانی فرد در مراسم معارفه مدیر جدید اداره آموزش و پرورش بخش نظرکهریز هشترود خاطر نشان کرد: با توجه به بازنشسته شدن 3400 نفر از همکاران فرهنگی و دایر کردن کلاس دوازدهم و کمبود نیرو، ب نیازمبرم به 5300 معلم جدید داریم اما تا به حال توانسته ایم 700 نفر از دانشگاه فرهنگیان و 400 نفر سرباز معلم جذب کنیم.    

وی افزود: در پنج سال گذشته 12 دستگاه ساختمان با عنوان باشگاه فرهنگیان در شهرهای مختلف استان ساخته شده و چندین ساختمان دیگر با همین عنوان در دهه فجر سالجاری به بهره برداری می‌رسد.    

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با مشکلات اقتصادی بسیاری دست به گریبان است اما می توان با تدبیر و مدیریت جهادی بر این مشکلات غلبه کرد.        

مدیرسابق اداره آموزش و پرورش بخش نظرکهریز نیز در این جلسه گفت: در طول  چهار سال و نیم که به عنوان خادم مردم در اداره آموزش و پرورش نظرکهریز مشغول به خدمت بودم اکثر مدارس بهسازی شده، میانگین معدل دانش آموزان این منطقه از آخر به رتبه یازدهم ارتقا پیدا کرده، درصد قبولین کنکور افزایش یافته و تمامی مدارس شهری و روستایی به سیستم حرارت مرکزی تجهیز شده است.     

ابراهیم قاسمی یادآور شد: معلمان منطقه نظرکهریز با مشکلات متعددی دست به گریبان هستند و دولت باید برای رفع مشکلات این قشرعزم جدی داشته باشد.    

مدیر جدید آموزش و پرورش بخش نظرکهریز نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: رسالت آموزش و پرورش رسیدگی به وضعیت دانش آموزان و معلمان است و باید رفاه این دو قشر را فراهم آورد تا معلمی دغدغه کمبود منابع مالی نداشته و هیچ دانش آموزی به خاطر وضعیت اقتصادی از تحصیل باز نماند.      

اسفندیار حسن زاده ادامه داد: تعداد 2900 دانش آموز در 130 مدرسه شهری و روستایی منطقه نظرکهریز مشغول به تحصیل هستند و با توجه به اینکه این بخش یکی از مناطق کم برخوردار و محروم است نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وی اضافه کرد: فرهنگیانی که در بخش نظرکهریز و روستاهای آن مشغول به تدریسهستند کار جهادی انجام می دهند و با کمترین امکانات به بهترین نحو ممکن خدمات ارائه می دهند.   

گفتنی است؛ اسفندیار حسن زاده به عنوان رئیس آموزش و پرورش بخش نظرکهریز منصوب و از خدمات ابراهیم قاسمی تجلیل شد.     


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: