• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-784-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیر کل بندر ترابزون:

تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای ترکیه بی معنی است

مدیرکل بندر ترابزون با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای ترمیه بی معنی است، گفت: ایران در قلب ترکیه جایگاه ویژه‌ای دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مظفر آرمیش در بیست و چهارمین همایش توسعه صادرات غیرنفتی در تبریز، با بیان این‌که بندر ترابزون در ترکیه با آغوشی باز منتظر تجار ایرانی است، اظهار کرد: ترابزون با اتاق بازرگانی تبریز ۱۴ سال به صورت متوالی تجارت انجام داده و تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام شده است .

وی با اشاره به قدمت تاریخی این بندر، اضافه کرد: بندر ترابزون قدمت چهار هزار ساله داشته و دروازه تجاری مهمی است؛ چراکه در مجاورت جاده ابریشم قرار گرفته و به لحاظ موقعیت جغرافیایی راهبردی است. 

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات ترکیه و بندر ترابزون، عنوان کرد: باید راه تبریز به ترابزون هموار شود؛ چراکه بیش از ۱۰ میلیون نفر از ملت ایران و ترکیه از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

آرمیش ادامه داد: اگر مشکلات صادراتی ایران برداشته شود، قطعا ارتباطات و مبادلات اقتصادی و تجاری نیز به دنبال آن افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اولین سفر اردوغان به ایران در اولین دوره ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: همانطور که در گذشته با کشور ایران همکاری داشته و اقدامات موثری انجام داده‌ایم؛ اکنون نیز آماده همکاری هستیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: