• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی:

فساد حاکم در سیستم اداری کمر اقتصاد کشور را می‌شکند

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که فساد حاکم در سیستم اداری کمر اقتصاد کشور را می شکند، گفت: کسی که در شرایط فعلی، کار تولیدی انجام می‌دهد از عبادت بالاتر است، از این رو دولت باید رفع موانع و مشکلات موجود را در اولویت قرار دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، جواد رحمتی در بیست و چهارمین همایش توسعه صادرات غیرنفتی با بیان این‌که منابع ما تحلیل شده است، اظهار کرد: دیپلماسی خارجی در داخل و خارج نقش تعیین کننده‌ای را در توسعه صادرات غیرنفتی دارد؛ از این رو دستگاه های ذیربط باید زمینه صادرات را فراهم کنند تا بتوانیم در سطح بین المللی و ملی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: صادرات زمانی شکل می گیرد که محصولات ارائه شده ما  مورد پسند بازار باشد.

وی عنوان کرد: برای افزایش صادرات باید ابتدا فضای آرامی در کشور به وجود آورده و سپس مبادلات اقتصادی خود را افزایش داده و ترازمان را مثبت کنیم، اما خیلی از عوامل در این زمینه بازدارنده هستند.

رحمتی با بیان این‌که امروز در دوران سختی قرار گرفته‌ایم که دلیل آن سوء مدیریتی است،خاطرنشان کرد: هر فردی باید وظیفه خود را در سیستم دولتی به درستی انجام دهد و پاسخگوی عملکرد خود باشند.

وی با بیان این‌که راه‌حل این موضوع بازهم مدیریت صحیح است، اضافه کرد: اگر به این سمت بریم که هرکسی به مسئولیت‌ها وظیفه خود آشنا باشد و آن‌ها را درست انجام دهد خیلی از موانع و مشکلات قابل رفع است.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که مشکل ما این است که آموزش های لازم را در راستای مدل‌های جدید اقتصادی  برای برون رفت از این مشکلات سپری نکرده‌ایم، متذکر شد: اواخر بازدیدهایی از واحد‌های تولیدی استان انجام داده و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفته‌ایم؛ برای رفع مشکلات بخش خصوصی باید راهکارهایی ارائه شده و آن‌ها را تبدیل به دستورالعمل کرد و از طریق تنظیم لوایح مشکلات و موانع را مرتفع کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: