• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-7684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:

واکسن دام باید به صورت رایگان توزیع شود/ ارز واردات ۲۰۰ هزار راس گوسفند تخصیص داده شود

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که باید واکسن دام به صورت رایگان توزیع شود، گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی استان بیماری‌های ویروسی و میکروبی به راحتی وارد استان می‌شود؛ از این رو براساس قانون برنامه ششم توسعه باید واکسن دام به صورت رایگان توزیع شود. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، یوسف داودی در جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی استان که با حضور اعضای کمسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به این‌که جمعیت دام در کشور در حال کاهش و میزان نیاز کشور به دام و گوشت در حال افزایش است؛ تقاضا داریم ارز کافی به منظور واردات ۲۰۰ هزار راس گوسفند  تخصیص داده شود تا ضریب غذا، گوشت و شیر را افزایش دهیم. 
  
وی گفت: شرایط لازم در آذربایجان شرقی برای پرورش دام فراهم شده است و با واردات این تعداد می‌توان میزان تولید گوشت و شیر را افزایش داد . 
  
وی اضافه کرد: سهم آذربایجان شرقی در تامین گوشت و شیر مورد نیاز کشور بسیار زیاد است؛ به طوری‌که در یکی از شهرستان‌ها یک میلیون دام داریم؛ در حالی که میانگین جمعیت دامی کل کشور کمتر از ۶۰ میلیون راس است. 
  
وی با تاکید بر اینکه سهم آذربایجان شرقی از صندوق توسعه ملی کم بوده و این سهم باید با میزان سهم استان‌های دیگر برابری کند، عنوان کرد: کشت‌های جدیدی که نیاز به آب کمی‌دارند باید در این استان ترویج داده و تمهیدات ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته شود. 
  
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت‌های پزشکی و درمانی خانواده‌های مظلوم کشاورزان و دامداران در شهرها، روستاها و کوه‌پایه‌ها شد، خاطرنشان کرد: باید امکانات پزشکی و بهداشتی رایگان و ارزان قیمت در خانواده‌های کشاورزان و دامداران قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: