• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-3886-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

یک متخصص زنان در گفت‎وگو با ایسنا:

دستگاه NGS کمک بزرگی برای درمان ناباروری می‌کند

یک متخصص زنان تاکید کرد: استفاده از دستگاه NGS در روند درمان ناباروری کمک بزرگی به زوج‌های نابارور کرده و شانس بچه‌دار شدن آن‌ها را افزایش می‌دهد. 
  
دکتر صدیقه عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به پیشرفت‎های چشمگیر در درمان نازایی و تشخیص‌های قبل از زایمان بیماری‌های ژنتیک، امکانات تشخیصی ویژه‌ای به واسطه دستگاه تشخیص بیماری‌های ژنتیک جنین( NGS) در دسترس قرار گرفته است تا از این طریق از تولد نوزاد ناقص‌الخلقه جلوگیری شود. 
  
وی افزود: این دستگاه امکان ارزیابی ترکیب ژنتیکی و کروموزومی جنین را قبل از انتقال به رحم مادر و با نمونه‌برداری از جفت و سلول‌های آمونیونی در طول بارداری میسر می‎سازد. 
  
وی اظهار کرد: این دستگاه پیش از این فقط در کشورهای خارجی بود و زوجین برای نمونه‌برداری مجبور به مراجعه به خارج از کشور بودند، اما خوشبختانه این دستگاه هم اکنون در برخی نقاط کشور و در استان آذربایجان شرقی در مرکز درمان ناباروری آذربایجان (جهاد دانشگاهی) در تبریز نیز در دسترس قرار گرفته و امکان تشخیص‌های قبل حاملگی و طول بارداری را برای ارزیابی محتویات کروموزومی و ژنتیکی فراهم کرده است. 
  
وی خاطرنشان کرد: استقرار این دستگاه در  این مرکز در تبریز زوج‌های نابارور استان را از مراجعه به تهران و خارج از کشور بی نیاز می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: