• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-5290-5
  • خبرنگار : 1185
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی خبر داد

احیای طرح های متوقف شده توسعه مس سونگون

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های توسعه مس سونگون ورزقان از سال 92 به بهانه های واهی لغو شده بود که مجدداً احیاء شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رضا علیزاده در نطق های میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، اظهارکرد:  پس از بررسی‌های کارشناسی طرح‌های توسعه مس سونگون، مشخص شد این طرح‌ها از نظر اقتصادی و زیست محیطی کاملا توجیه پذیر و سالم بوده و این بهانه‌های واهی، کاری هدفمند و هدایت شده بوده است. 

وی همچنین از وزیر صمت و مدیران شرکت ملی مس خواست تا در شروع عملیات اجرایی این طرح ها تسریع به عمل آورند. 

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی، گفت: از رئیس جمهور محترم تقاضادارم دستور اکید جهت اجرای مصوبه مجلس و دولت در خصوص امهال تسهیلات زلزله زدگان ارسباران را که بانک های عامل به بهانه های مختلف از اجرای آن سرپیچی می کنند را صادر فرمایند. 

وی همچنین از « روحانی » خواستار اجرای  ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه، به ویژه یک درصد فروش معادن و نیز سهم شهرستان از حقوق و عوارض دولتی معادن شد. 

علیزاده با اشاره به احیای دریاچه ارومیه اظهارکرد: حل معضل دریاچه ارومیه به عنوان مطالبه مردم آذربایجان نباید فراموش شود. 

وی از وزیر نیرو تقاضای صدور دستورات لازم جهت اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای ورزقان و خاروانا و اجرای شبکه  پایاب سدهای حاجیلار چایی، آقبلاغ سفلی و سیه کلان را جهت بهرهمندی کشاورزان از این سدها را خواستار شد. 

علیزاده همچنین از وزیر نفت و سازمان محیط زیست خواست تا در مسیر صدور مجوزهای لازم برای احداث پتروشیمی خاروانا عنایت ویژه ای داشته باشند تا با صدور مجوز های لازم در اسراع وقت شاهد عملیاتی شدن این پروژه عظیم در منطقه ورزقان باشیم. 

وی همچنین از راه و شهرسازی خواست تا نسبت به احداث و آسفالت راه های روستایی این شهرستان اقدام فوری به عمل آورند چرا که نسبت برخورداری در این شهرستان بسیار پایین تر از میانگین استانی است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: