• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-6884-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی تبریز خبر داد

آمادگی آذربایجان شرقی برای سرمایه گذاری تجار آنتالیایی

رئیس اتاق بازرگانی تبریزبا اشاره به این‌که فرصت سرمایه گذاری خارجی در ایران فراهم است، گفت: آذربایجان شرقی و سایر استان‌ها، آمادگی لازم را برای سرمایه گذاری تجار آنتالیایی در تمامی زمینه‌ها، دارند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، صمد حسن زاده در نشست هیئت تجاری ترکیه و فعالان اقتصادی استان، با بیان این‌که آذربایجان شرقی یکی از قطب بزرگ صنعتی کشوراست، اظهار کرد: از سالیان گذشته، این استان دارای ارتباطات و مشترکات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی زیادی با کشورترکیه بود، معتقدم این دو ملت درکنار یکدیگر می‌توانند از پتانسیل‌های یکدیگر برای توسعه هم استفاده کنند. 
  
وی خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی دارای صنایع بزرگی مانند پتروشیمی، تراکتورسازی، صنایع بزرگ مس کشور، مواد معدنی، خاک‌های صنعتی، صنایع دارویی و بزرگ‌ترین مرکز نمایشگاه بین المللی تبریز می‌تواند زمینه را برای حضور شرکت‌های بزرگ ترکیه و توسعه اقتصادی و تجاری در استان فراهم ‌کند. 
  
وی به وجود صنعت چرم و کفش و بزرگ‌ترین شهرک چرم در تبریز اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود امکانات ترکیه در زمینه طراحی چرم، می‌تواند مشارکت‌های بزرگی بین دو کشور ایران و ترکیه ایجاد شود.
  
رئیس اتاق بازرگانی تبریزبا بیان این‌که وجود مناطق آزاد ارس، ماکو و چند منطقه ویژه در استان، شرایط اقتصادی برای توسعه مشارکت اقتصادی فراهم کرده است، گفت: این مناطق فرصتی مطلوب و تضمینات لازم را برای حضور تجار ترکیه‌ای و افزایش ارتباطات اقتصادی در ایران ایجاد کرده است. 

وی یادآور شد: معتقدیم زیرساخت‌های مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی در ایران فراهم است و تمامی مسئولان جمهوری اسلامی ایران بستر و امکانات لازم را برای حضورتمامی بازرگانان و تجار ایجاد کرده است، تجار و بازرگانان ترکیه می‌توانند در زمینه اقتصادی آذربایجان شرقی مطالعه کرده و این منطقه را به خوبی بشناسند. 
  
حسن زاده با بیان این‌که ارتباط مرزی آذربایجان شرقی با کشورهای سی.آی.اس فرصت خوبی برای رونق اقتصادی و تجاری محسوب می‌شود، افزود: وجود ۸۰ میلیون ایرانی، 80 میلیون ترکیه‌ای و جمعیت کشورهای سی.آی.اس، می‌تواند بازاربسیار بزرگی برای تولیدکنندگان کشورترکیه و جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: