• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-6584-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنایع آنتالیا:

فضای اقتصادی مشترک بین تبریز و آنتالیا ایجاد شود

رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه با بیان این‌که بهتر است فضای برادری اقتصادی مشترک بین تبریزوآنتالیا ایجاد شود، گفت: معتقدم این همراهی برای هماهنگی شرکت‌های این دو کشور گام بزرگی است. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی باهار در نشست هیئت تجاری ترکیه و فعالان اقتصادی استان، با بیان این‌که هیچ تردیدی نداشته باشید که ترکیه در شرایط سخت تحریم در کنار ایران خواهد بود، اظهار کرد: مسائل تحریم به طور واضح برای ما ملموس بوده است، همه می‌دانیم که تمامی این مشکلات و تحریم‌ها منشا سیاسی دارد ولی پیوندهای دوستی و برادری ترکیه و ایران فراتراز این بوده و ضرورت دارد این پیوندها را تقویت کنیم. 

 وی با بیان این‌که دولت ایران مصم به حمایت از تجارت و سرمایه گذاری خارجی است، گفت: ما در منطقه صنعتی خود، میزبان فعالان اقتصادی ایرانی بودیم و در دیدار اخیر، بیش از 90 سرمایه گذار ترکیه‌ای با این فعالان دیدار کردند. 

رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه با اشاره به این‌که ترکیه و ایران نیاز مبرم به نوآوری و برنامه‌های تحقیقاتی و توسعه دارند، افزود: ما دو کشور در حوزه تولیدات، می‌توانیم فعالیت‌های زیادی انجام دهیم البته نیازبه کاهش هزینه‌های یکدیگر و افزایش بازده و بهره وری هستیم. 

 رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه، اعتماد را مهم‌ترین پارامتر شراکت عنوان کرد و گفت: ما تمامی این فرآیندها را انجام داده و فضای مطمئن تجاری را برای ایران و ترکیه فراهم می‌کنیم. 

 وی یادآور شد: ایران نیز دارای تولیدات زیادی در حوزه ماشین آلات بوده که می‌توانیم روابط متقابل خود را در این حوزه توسعه داده و راندمان را به بالاترین سطح خود برسانیم. 

باهار، رفع موانع و ریسک‌های مهم برای تجار و فعالان اقتصادی را، ازهدف اصلی حضور ترکیه در ایران بیان کرد و گفت: هدف ما از تشکیل سازمان صنایع در آنتالیا، رفع مشکلات و موانع تجار و کارآفرینان و کاهش بروکراسی اداری است.
 
وی افزود: معتقدم در راستای افزایش و تقویت همکاری بین دو کشور، باید بروکراسی اداری را به حداقل برسانیم. 

رئیس سازمان صنایع آنتالیای ترکیه ضمن قدردانی از میزبانی مطلوب ایران از هیئت اقتصادی ترکیه‌ای، یادآور شد: با کمال افتخار می‌گویم که بهترین و مهم‌ترین جلسه‌ی ما در ایران اتفاق افتاد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: