• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-3486-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح "بند رسوب گیری بتن غلطکی" با همکاری دانشگاه شهید مدنی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی

طرح مشترک "بند رسوب گیری بتن غلطکی" با همکاری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، دکتر حامد فرشباف، عضو هیات علمی گروه عمران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از پیشرفت موفقیت‌آمیز طرح مشترک "بند رسوب گیری بتن غلطکی در منطقه لیوار شهرستان مرند" خبر داد و گفت: این طرح یکی از طرح‌های نوین در دنیا بوده که برای اولین بار در شمال غرب ایران و در آذربایجان شرقی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجرا است.


وی با اشاره به مزیت‌های طرح مذکور بیان کرد: در این پروژه حدود 30 درصد، کاهش هزینه را شاهد هستیم، ضمن این که در این روش، استحکام سازه افزایش می‌یابد، به دلیل نزدیکی مصالح اولیه پروژه در بستر و مسیر رودخانه، پروژه با سرعت در حال پیشرفت است.

وی افزود: سازه مدرن "بتن غلطکی" یکی از دستاوردهای جدید رشته مهندسی عمران است که برای اولین بار با طراحی و اجرای دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در طرح آبخیزداری حوزه "لیوار" شهرستان مرند اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این روش، به جای استفاده از سنگ و ملات سیمانی، سیمان با شن و ماسه و خاک مناسب (موجود در محل) به صورت نیم خیس، مخلوط و سپس در محل احداث بند، ریخته شده و با غلطک فشرده می‌شود که ضمن صرفه جویی در هزینه، استحکام و دوام بیشتری دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: