• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-1785-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مردم تبریز فریاد استکبار ستیزی سر دادند

همزمان با 13 آبان، روز استکبار ستیزی، دوباره صحنه حماسه  در مقابل مصلی امام خمینی(ره) تبریز به تصویر کشیده شد و  شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ اسراییل" در آسمان تبریز طنین انداز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، امروز دانش‌آموزان و سایر اقشار مردم تبریز از جای جای این خطه‌ی تاریخی خود را با پای پیاده مقابل مصلی امام خمینی(ره) رسانده‌اند تا فریاد ظلم ستیزی و استکبارستیزی خود را به گوش جهانخواران برسانند.

نه تنها دانش‌آموزان بلکه، پیر و جوان و زن و مرد از هر گروهی در این تجمع حماسی و استکبارستیزانه حضور یافته‌اند تا به نیابت از دانش‌آموزانی که در آبان ماه سال ۵۷ در مقابل ظلم و جور به پاخواستند، شعار "مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل" را فریاد زنند.

احمد عظیمی یکی از دانش‌آموزانی است که پلاکارد "مرگ بر آمریکا" را بر دست دارد، او در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مرگ بر آمریکا شعار مبارزه با استکباراست و تا زمانی که آمریکا از سیاست‌های ظالمانه‌ی خود دست برندارد این شعار بر زبان ما جاری خواهد بود.

وی با تاکید بر این‌که امروز اینجا جمع شده‌ایم تا به گوش جهانیان برسانیم که همواره در امتداد راه شهدای‌مان حرکت می‌کنیم، گفت: دانش‌آموزان ایرانی هیچگاه بینش و بصیرت خود را در مورد آمریکا از دست نخواهند داد و همواره از مظلومان جهان دفاع خواهند کرد.

فهمیه مردای دیگر دانش‌آموزی است که شعر "آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو، خون جوانان ما می‌چکد از چنگ تو" رازمزمه می‌کند، او با بیان این‌که آمریکا هنوز هم بعد چهل سال دست از سیاست‌های خصمانه خود علیه ایران اسلامی برنداشته است، افزود: ایران اسلامی مقتدر و پربصیرت‌تر از همیشه در مسیر اسکتبارستیزی گام برخواهد داشت.

وی با بیان این‌که هیچ هراسی از تهدیدات دشمن نداشته و این تهدیدات ما را همانند آهن آبدیده می‌کند، افزود: ما همواره پشت رهبری و انقلاب پرصلابت اسلامی‌مان ایستاده‌ایم و جان خود را در این مسیر فدا می‌کنیم.

رضایی  دانش‌آموزی است که آدمک نمادین رییس جمهوری آمریکا را بر آتش کشیده و می‌گوید: ترامپ در جایگاهی نیست که برای مردم غیرتمند و متمدن ایران اسلامی خط و نشان بکشد.

وی در ادامه به صحبت‌های ترامپ در مورد آغاز دور دوم تحریم‌ها در ۱۳ آبان اشاره کرد و گفت: ما مردمی هستیم که چهل سال زیر ظالمانه‌ترین تحریم‌ها دوام آورده و مستحکم‌تر شدیم، ما نه با تحریم و نه با هیچ حربه‌ی دیگری از پای نخواهیم نشست و همواره در مقابل زورگویی‌ها خواهیم ایستاد.

گفتنی است؛ تعداد کثیری از دانش آموزان در این روز حماسی با عمل به وظیفه دینی خود در خیابان‌های تبریز حضور داشته و با فریاد بلند ندای مرگ بر آمریکا را سر دادند.

اقشار مختلف مردم تبریز نیز در این راهپیمایی با فریاد و مشت گره کرده شعارهایی مانند «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، « آمریکا در چه فکریه، ایران پر از سپاهیه»، «دانشجو بیدار است، از آمریکا بیزار است»، «ملت ما بیدار است»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر دادند. 

  همچنین برخی از تظاهر کنندگان با به دست گرفتن آدمک‌های نمادین و به دار آویخته شده سران آمریکا، آن را به آتش کشیدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: