• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3384-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

کشت مزارع مشارکتی با 6 رقم گندم و 7 رقم جو در شهرستان هریس

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هریس از کشت مزارع مشارکتی (مقایسه ارقام) با شش رقم گندم آبی و هفت رقم جو در مساحت بیست هزار و 500 مترمربع بصورت الگویی در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد پرتوی در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: به منظور بررسی ارقام مناسب گندم و جو و با توجه به شرایط اقلیمی در منطقه هریس، 20 هزار و 500 مترمربع از اراضی کشاورزی شهرستان هریس به کشت شش رقم گندم و هفت رقم جو اختصاص یافت.

وی هدف از کشت این ارقام را بررسی نیاز آبی و جایگزینی ارقام جدید پربازده با ارقام قدیمی و محلی جهت افزایش بهره وری در واحد سطح مزارع مشارکتی در دو قطعه هفت هزار و 500 و سیزده هزار مترمربع در اراضی کشاورزی شهر زرنق بیان کرد.

پرتوی گفت: دراین مزارع هفت رقم گندم آبی شامل ارقام آنتونیوس، لوکولوس، آپاچی، نودل، میهن و پیشگام و هفت رقم جو از ارقام یوسف، گوهران، ریحان، بهمن، مهتاب، جلگه و ماکوئی با شرایط یکسان جهت ارزیابی عملکرد کشت گردید.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هریس اظهار کرد: در این طرح کارشناسان این مدیریت تا پایان عملیات زراعی برکلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت نظارت مستمر خواهند داشت و عملکرد ارقام مذکور را تجزیه و تحلیل فنی نموده و سپس ارقام مناسب کشت منطقه با توجه به شرایط اقلیمی و تناسب اراضی را جهت افزایش بهره وری در سطح مزارع به کشاورزان توصیه و ترویج خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: