• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-790-5
  • خبرنگار : 1185
  • منبع خبر : ----

دو قطعه از بزرگراه خواجه-ورزقان وارد مرحله عملیاتی می شوند

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی از تأمین مالی دو قطعه دیگر از بزرگراه خواجه- ورزقان- خاروانا- نوردوز خبرداد و گفت: این دو قطعه از بزرگراه  با مشارکت و تأمین مالی مجتمع مس سونگون وارد مرحله عملیاتی می شوند. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، رضاعلیزاده در جلسه هماهنگی که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی، مدیر مجتمع مس سونگون و فرماندار ورزقان برگزار شد، اظهارکرد: از مجموع پنج قطعه از بزرگراه خواجه – ورزقان – خاروانا - نوردوز سه قطعه فعال بوده  و دو قطعه که شامل مسیرهای خواجه – شالی و ورزقان -سه راهی آقابابا می باشد با مشارکت و تأمین مالی مس سونگون توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار می شود. 

وی افزود: با آغاز بکار دو قطعه دیگر کل مسیر تا سه راهی آقابابا در روند احداث قرار می گیرد، در حال حاضر در پروژه خواجه – ورزقان و خاروانا – نوردوز سه پیمانکار به صورت فعال  با تأمین مالی مس سونگون فعالیت می کنند. 

وی اظهارکرد: فازهایی از قطعات 2 و 3 و 4 که شامل مسیر بین شالی تا سرند و روستای چخماق بلاغ تا ورزقان به طول 30 کیلومتر با تکمیل نواقصات ورود  و خروج و علائم راهنمایی و رانندگی طی چندروز آینده مورد بهره برداری قرار گرفته و زیربار ترافیک می روند. 
  
علیزاده گفت: امیدواریم با تلاش پیمانکاران یک لاین از مسیر خواجه - ورزقان در سال 98 مورد بهره برداری قرار گیرد تا مردم بتوانند در شکل بهتری در مسیر تبریز – ورزقان تردد کنند و تا سال 99 شاهد تکمیل 100 درصدی پروژه خواهیم بود و شهرستان ورزقان به یکی از مستعدترین شهرستان‌های استان برای سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف تبدیل خواهد شد که این امر موجب توسعه اقتصادی شهرستان شده و ورزقان را مسیر توسعه جهشی قرار خواهد داد. 
  
وی در ادامه ضمن اعلام رضایت از روند پروژه، اظهارکرد: پیمانکاران این پروژه فعالیت خوبی دارند و از شرکت ملی مس ایران از اینکه در تأمین مالی حداکثر مساعدت را می‌کنند تشکر می‌کنم و از کلیه مردم و ادارات که در روند این پروژه همکاری می‌کنند نهایت سپاس را دارم. 

وی همچنین گفت: پروژه بزرگراه تبریز – اسپیران – آقابابا- نوردوز در سال 87 به تصویب رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: