• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2114-5
  • خبرنگار : 1132
  • منبع خبر : ----

استاندار آذربایجان شرقی:

همه دستگاه‌های مسئول برای مقابله با تهدیدات آمادگی کامل داشته باشند

استاندار آذربایجان شرقی بر آمادگی همه دستگاه‌های مسئول در برابر تهدیدهای مختلف از جمله حملات زیستی تأکید کرد و گفت: اساس پدافند غیرعامل آمادگی برای مقابله با تهدیدات است . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در حاشیه رزمایش پدافند زیستی ثامن‌الائمه(ع) به خبرنگاران گفت: حملات زیستی و بیولوژیکی از جمله تهدیدهای دشمنان علیه کشورمان است که از طریق آلوده کردن مواد غذایی یا نوشیدنی مورد استفاده مردم صورت می‌گیرد . 
  
وی افزود: برای آمادگی در مقابل چنین تهدیداتی، امروز رزمایش زیستی با حضور 2500 نفر از نیروهای فعال و با هماهنگی دستگاه‌های مسئول در سه شهرستان تبریز، مرند و سراب برگزار شد . 
  
وی با بیان اینکه امیدوارم هیچ‌گاه شاهد چنین حملاتی نباشیم، افزود: البته آمادگی همیشه باید وجود داشته باشد و دستگاه‌ها هماهنگی لازم برای مقابله با تهدیدها را داشته باشند . 
  
خدابخش از تلاش و همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف به‌ویژه آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اورژانس، نیروی انتظامی، سپاه و صداوسیما در برگزاری رزمایش زیستی قدردانی کرد و گفت: مسئولان سازمان پدافند غیرعامل نیز در این رزمایش حضور داشتند و اشکالات را گوشزد کردند . 
  
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آمادگی دستگاه‌ها، حضور به‌موقع آنها در صحنه و تشکیل قرارگاه‌های زیستی در شهرستان‌ها در مجموع خوب ارزیابی شد . 
  
خدابخش اظهارکرد: یکی از موضوعاتی که باید بیشتر روی آن کار شود تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در مواقع بحرانی است . 
  
استاندار آذربایجان شرقی درخصوص روند برگزاری رزمایش نیز گفت: در این رزمایش، حمله زیستی به سه مدرسه در شهرستان‌های تبریز، مرند و سراب شبیه‌سازی شد که بر اساس آن 642 دانش‌آموز مورد مسمومیت قرار گرفته و به بیمارستان‌ها منتقل شدند . 
  
وی افزود: فرمانداران شهرستان‌های مذکور با بسیج امکانات، اوضاع را مدیریت کردند تا در نهایت وضعیت بحرانی به حالت عادی بازگشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: