• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-22414-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:

مبارزه با مواد مخدر باید جزو اولویت دارترین وظایف دستگاه‌های اجرایی شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان این‌که هزینه‌های ایجاد شده برای بهبودی فرد معتاد بسیار سنگین است، گفت: هر دستگاه اجرایی باید مبارزه با اعتیاد را جزو اولویت دار ترین وظایف خود بدانند .

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بهروز مهدوی در هفتمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر، با بیان این‌که جلسات شورای مبارزه با مواد مخدر دارای ۲۸ مصوبه بوده که از این مصوبات ۲۲ مصوبه از آن اجرا شده و شش مصوبه نیز در حال اجرا است، اظهار کرد: ۶۰ جلسه شورای مبارزه نیز در شهرستان‌ها برگزار شده، چهار جلسه کمیته درمان، چهار جلسه کمیته فرهنگی، چهار جلسه کمیته مشارکت و دو جلسه‌ی کمیته حقوقی در استان برگزار شده است.

وی با بیان این‌که در شهرستان میانه ۵۰ کیلوگرم تریاک کشف شده است، ادامه داد: پلیس فرودگاه استان نیز هفت کیلو و ۵۰۰ گرم انواع تریاک، هروئین و مورفین به مقصد استانبول کشف کرده است‌.

وی افزود: طی یک ماه اخیر یک کیلو و ۵۷۸ گرم مواد مخدر به مقصد کشور کانادا توسط گمرک استان کشف شده است.

مهدوی دلایل افزایش قیمت انواع مخدر سنتی و صنعتی در بازار را افزایش محدودیت‌‌های گمرگی در ورود کالا از مرزها، اقدامات کنترلی مطلوب از سوی دستگاه‌ها و افزایش قیمت پیش سازها عنوان کرد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات استانی در حوزه فرهنگی و پیشگیری، افزود: سه میلیارد و ۵۹۶ میلیون تومان برای آموزش و پرورش، ۵۵ میلیون تومان برای بهزیستی، ۲۲ میلیون تومان برای دانشگاه تبریز و  چهار میلیون تومان برای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تخصیص یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان این‌که در گذشته مرکز جامع توانمند سازی و صیانت اجتماعی در مرکز ماده ۱۶، مجوز کشوری نداشت و به همین دلیل هیچ تسهیلاتی نیز برای این مرکز تخصیص نمی یافت، افزود: اخیرا مصوب شد این مرکز به عنوان مرکز توانمند سازی شناخته و از تسهیلات برخوردار شود.

وی با بیان این‌که برای سازمان‌های مردم نهاد مساعدتهای مالی بلاعوض می‌کنیم، گفت: تاکنون ۱۷۴ میلیون تومان کمک مالی برای ۶۹ سمن اعمال شده است.
 
وی با اشاره به مصوبات پیشنهادی، گفت: بومی کردن سند ملی یکی از خواسته‌های ستاد شورای مبارزه با مواد مخدر استان است تا براساس این سند ملی، برای هر دستگاه بومی استانی تعریف شود‌.

وی افزود: طرح غربالگری دانش آموزان در معرض خطر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آماده شده و جزو مصوبات استانی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: