• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-21914-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی:

پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست

معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی بر نقش مردم در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. 

 به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، بابک محبوب علیلو در کارگاه «آموزش‌های حقوقی پیش از ازدواج» با اشاره به نرخ رو به رشد جرایم و آسیب‌های اجتماعی، گفت: پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست. 

 وی بر نقش سران دفاتر ازدواج و طلاق در پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مسائل مربوط به خانواده‌ها تأکید کرد و از آنان خواست با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مردمی «سجام» به نشانی اینترنتی www.sajam.adliran.ir  ثبت نام و به این طریق برای مشارکت در پيشگيري از آسیب‌های اجتماعی و جرایم اعلام آمادگی کنند. 

وی بر ارتباط مؤثر معاونت پیشگیری و سازمان‌های مردم نهاد با یکدیگر و ایفای نقش این سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در کاهش آمار جرایم و آسیب‌های اجتماعی از جمله معضل طلاق تأکید کرد. 

 محبوب علیلو فاصله گرفتن از ارزش‌های اسلامی در جامعه را عمده علت بروز آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: آمار بالای طلاق به هیچ وجه زیبنده کشور نیست و سران دفاتر ازدواج و طلاق می‌توانند با آموزش‌های حقوقی پیش از ازدواج در کاهش طلاق نقش ایفا کنند. 

 وی از جمله علل اصلی طلاق زوجین در پنج سال اول زندگی را عدم آشنایی با مهارت‌های زندگی مشترک دانست و به اجرای آموزش‌های پیش از ازدواج در دو شهرستان مرند و اسکو به عنوان پایلوت اشاره کرد و گفت: آموزش حقوقی به زوجین در کنار آموزش‌های روانشناختی لازم است تا زوجین با حقوق و تکالیف متقابل خویش آشنا شده و به تثبیت و تحکیم بنیان خانواده استمرار بخشند. 

بر اساس این گزارش، در آذربایجان شرقی 228 دفترخانه ازدواج و طلاق وجود دارد که از این تعداد 74 دفتر طلاق بوده و از 74 دفتر طلاق نیز تعداد 34 دفتر در تبریز فعال است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: