• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3984-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی خبر داد؛

برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در آبان ماه سال جاری خبر داد و گفت: این نمایشگاه 10 تا 14 آبان ماه پذیرای متخصصین، فناوران، شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعت گران و تولیدکنندگان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در همایش تخصصی شرکت دانش‌بنیان پاکمن با تأکید بر ضرورت توجه به فعالیت‌های دانش‌بنیان در سطح استان گفت: باید در کنار تلاش برای تحقق اکوسیستم نوآوری در استان، اکوسیستم فرهنگی را نیز در اولویت قرار دهیم 

وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های ملی در سال 93، مجوز رسمی تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی به‌عنوان یکی از پنج منطقه ویژه فناوری کشور اخذ شد و این منطقه تا به امروز تمام تلاش و همت خود را برای هم‌افزایی و همکاری بین بخشی در بحث‌های علمی، فناوری و صنعتی به کار بسته است. 
  
وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد تغییر نگاه‌ها در این حوزه هستیم و تشکیل کلینیک‌های صنعت، مراکز نوآوری، مراکز رشد و حمایت از شرکت‌های فعال در این بخش، نویدبخش حرکت‌های جدید در ارتباط سازنده بین صنعت و دانشگاه است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، ادامه داد: این مجموعه‌ها بدون توجه به فعالیت همسو هریک به‌صورت جزیره‌ای عمل می‌کردند و امروز ما تلاش می‌کنیم تا با نظام‌مند کردن و با تمرکز بر رفع نیاز جامعه و تولید ارزش‌افزوده، در مسیر دانش‌بنیان و علم و فناوری قدم برداریم. 
  
جهانگیری ادامه داد: امروزه برای تولید باید از توان متخصصین داخلی درصدد ایجاد سازمان، اطلاعات، تجهیزات و تکنولوژی بهره مند باشند و این امر با همراهی متخصصین دانشگاهی و صنعتگران محقق می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: