• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3884-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

واردات باید به عنوان یک بخش مؤثر در صادرات غیرنفتی مورد توجه قـرار گیـرد

رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان آذربایجان شرقی گفت : واردات باید به عنوان یک بخش مؤثر در صادرات غیرنفتی مورد توجه قـرار گیـرد .

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حسین نجاتی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: تامین مایحتاج ضروری مردم که تولید داخل کفاف آن را ندارد؛ اهمیت واردات را بخوبی مشخص می کند .

وی ادامه داد: همچنین تجهیز صنایع و تامین ماشین آلات و مواد اولیه کارخانجات نیز از طریق واردات است که نباید از آن غافل شد

وی روند فعلی واردات را از نگاه آمار و اعداد مطلوب دانست و گفت: طی شش ماهه گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی واردات کالا به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از طریق گمرکات هستیم ولی این کاهش نباید به ضرر تولیدات صادرات گرا منجر شود

نجاتی تاکید کرد: بـدیهی اسـت در خدمت گرفتن بخش واردات کشور با هدف افزایش صادرات غیرنفتی اهـداف توسـعه اقتـصادی و افـزایش درآمدهای ارزی و کاهش وابستگی به درآمد نفت را می‌تواند محقق کرد .

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان اظهار کرد: بی شک برای تعدیل روند واردات کشور و همچنین هدفمندکردن و سمت دادن واردات در جهت تأمین نیازهای اساسی و ضروری و بکار انداختن چرخه تولید کشور و نیز حرکت به سمت تولیدات معطوف به صادرات، باید واردات کشور به خوبی تنظیم و مدیریت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: