• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10514-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

آزادی 143 زندانی جرائم غیرعمد در نیمه اول سال‌جاری در آذربایجان‌شرقی

مدیر نمایندگی ستاد دیه آذربایجان شرقی از آزادی 143 زندانی جرائم غیرعمد در شش ماه نخست سال‌جاری خبر داد.
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، رسول تقی‌پور در این خصوص اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری، با کمک ستاد دیه و خیران استان، 143 زندانی جرائم غیرعمد استان به آغوش گرم خانواده بازگشتند که مجموع کل بدهی زندانیان آزاد شده برابر با 145 میلیارد ریال بوده است. 
  
وی با بیان این‌که 142 نفر از زندانیان آزاد شده،  مرد و یک نفر نیز زن بوده‌ است، خاطرنشان کرد: از این تعداد 94 نفر محکومین مالی، چهار نفر محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و 45 نفر نیز از محکومین مهریه و نفقه بوده‌اند . 
  
وی با بیان اینکه مبلغ 15 میلیارد ریال از کمک ویژه ستاد دیه استان برای آزادی این زندانیان تامین شده است، گفت: 20 میلیارد ریال از طریق تسهیلات و با پیگیری همکاران ستاد دیه و همچنین دعوت از شکات و مذاکره با آن‌ها مبلغ 30 میلیارد ریال نیز از طریق رضایت شاکیان پرونده تامین شده است. 
  
تقی‌پور با بیان اینکه مبلغ دو میلیارد ریال توسط خانواده مددجویان برای آزادی این زندانیان فراهم شده است، متذکر شد: یک میلیارد و 300 میلیون ریال از طریق شرکت‌های بیمه و 76 میلیارد ریال نیز در نتیجه تلاش‌های ستاد دیه به صدور دادنامه اعسار تامین شده است . 
  
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 543 زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط در زندان‌های استان حضور دارند که سه نفر آنان زندانی زن و 540 نفر نیز زندانی مرد بوده و از این تعداد 393 نفر محکومین مالی، 20 نفر محکومین تصادفات غیرعمد و حوادث و همچنین 130 نفر محکومین مهریه و نفقه در زندان‌های استان محکومیت خود را سپری می‌کنند که برای آزادی این تعداد زندانی بالغ بر 400 میلیارد ریال نیاز است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: