• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-2185-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

انتخابات مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی کی برگزار می‌شود؟


دوران ریاست «ضیاء الله اعزازی» در مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از تیرماه سال جاری به پایان رسیده، اما نمایندگان استان همچنان برای انتخاب رئیس مجمع نمایندگان استان به توافق نرسیده‌اند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، در این خصوص گفت: بناست که این هفته انتخابات مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی نهایی شود. 
  
محمد اسماعیل سعیدی  با بیان این‌که مقرر بود که انتخابات مجمع نمایندگان استان در هفته اول مهرماه برگزار شود، افزود: در این رابطه در هفته اول مهر ماه جلسه تشکیل شد اما متاسفانه به علت عدم حضور اکثریت اعضا، انتخابات انجام نشد. 
  
وی با تاکید بر این‌که برای انجام انتخابات باید حداقل دو سوم اعضای مجمع در جلسه حضور داشته باشند، اظهار کرد: بعد از عدم برگزاری انتخابات در هفته اول مهر ماه، مجددا تاکید شد که انتخابات در هفته دوم مهر ماه انجام شود که باز هم به علت عدم حضور حداکثری برگزار نشد، چرا که برخی از اعضا در ماموریت بوده و برخی دیگر نیز حضور نداشتند. 
  
سعیدی با اشاره به این‌که بنا شده که طی هفته جاری انتخابات مجمع نمایندگان استان تعیین تکلیف شده و موضوع نهایی شود، افزود: عدم حضور نمایندگان در جلسات انتخاب رئیس مجمع، عمدی نبوده و برخی از اعضا به دلیل مشغله کاری نتوانستند حضور یابند.
  
وی با بیان این‌که امید است اعضای مجمع به صورت حداکثری در جلسه این هفته حضور یابند، تاکید کرد: اگر مجددا اعضا به صورت حداکثری حضور نیابند، باید تصمیم مداخله در آیین‌نامه گرفته شده و مقرر شود که درنتیجه‌ی عدم حضور اکثریت اعضا در جلسه‌ی انتخابات مجمع طی "دو الی سه جلسه‌" پشت سرهم، انتخابات مجمع با همان تعداد اعضای حاضر برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: