• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-2290-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان هریس:

اعتبار تخصیص یافته به کتابخانه‌های هریس کافی نیست


فرماندار شهرستان هریس گفت: اعتبارات اختصاص یافته به کتابخانه های این شهرستان کافی نیست. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی محمودی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی افزود: پنج کتابخانه شهری و یک کتابخانه روستایی در هریس وجود دارد که امسال از محل تملک دارایی به آن‌ها 70 میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته که این رقم برای تأمین نیازهای تعمیراتی و تجهیزاتی کتابخانه‌ها کافی نیست. 

وی همچنین ضمن انتقاد از عدم پرداخت به موقع بدهی نیم درصدی شهرداری‌ها به کتابخانه‌های هریس، گفت: متأسفانه با وجود بدهی یک میلیارد و 800 میلیون ريالی شهرداری‌ از محل سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها چندین سال است که این مبلغ از طرف شهرداری هریس به کتابخانه های این شهرستان پرداخت نشده است و انتظار داریم هرچه سریعتر این مشکل رفع شود. 

محمودی افزود: شهرداران شهرهای زرنق، کلوانق، بخشایش نیم درصد سهم شهرداری را به حساب کتابخانه‌های عمومی شهرستان هریس واریز کرده‌اند که این امر در جهت توسعه، عمران و یا احداث کتابخانه جدید استفاده خواهد شد. 

فرماندار هریس در ادامه بر ضرورت ایجاد کتابخانه‌های دیجیتالی در این شهرستان تأکید کرد و گفت: با توجه به گسترش روزافزون دنیای اینترنت، باید فضای مجازی و رویکرد به مطالعه کتب الکترونیکی را به نحو احسن مدیریت کنیم. 

وی همچنین بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در جهت رفع مشکلات فرهنگی به خصوص کتاب و کتابخوانی در این شهرستان نیز تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: