• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-2190-5
  • خبرنگار : 1164
  • منبع خبر : ----

ایجاد جامعه سالم و شاد بدون کتابخوانی امکانپذیر نیست

معاون فرماندار اهر گفت: ایجاد یک جامعه سالم و شاد بدون کتاب و کتابخوانی امکانپذیر نیست . 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی حسن زاده در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اهر ضمن اشاره به مشکلات اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: اداره کتابخانه های عمومی اهر همیشه با مشکلات مالی دسته و پنجه نرم کرده است و ما امیدواریم بتوانیم با رنگ و لعاب مردمی دادن و پیگیری‌های جدی  مصوبات، در حل مشکلات این اداره تاثیر گذار باشیم . 

وی افزود: امروزه کتابخوانی و مطالعه به دو شکل مجازی و فیزیکی درآمده است و با توجه به  معایب مطالعه مجازی نمی‌توانیم خودمان را از مزایای آن بی بهره سازیم و کتابخوانی در هر خانواده ای باید از ابتدا به کودکان آموزش داده شود . 

معاون فرماندار اهر افزود: اگر امروزه مشکلات عدیده ای مثل اعتیاد، خشونت و دیگر آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، بزرگترین علت این مسائل  اهمیت ندادن به مطالعه و پایین بودن سرانه مطالعه است. ایجاد یک جامعه سالم و شاد بدون کتاب و کتابخوانی امکانپذیر نیست و اگر جامعه ای دغدغه کتاب و مطالعه نداشته باشد نمی تواند رشد کند. 

وی همچنین ضمن تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خیرین در ایجاد و یا تکمیل کتابخانه‌های شهرستان از شهرداری نیز خواست هرچه سریعتر با پرداخت سهم نیم درصدی خود به کتابخانه ها وظیفه خود را در قبال پیشرفت و توسعه کتابخانه های این شهرستان انجام دهد. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر نیز در این جلسه از اجرای طرح جام باشگاه های کتابخوانی در این شهرستان خبر داد و گفت: برنامه جام باشگاه های کتابخوانی طرحی پیشرو و پویا برای ترویج و تقویت کتابخوانی است.

مهدی زارعی در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اهر افزود: این برنامه حاصل مشاهده فعالیت کودکان و نوجوانان و رسیدن به شناختی از روش‌ها و علایق خودی و اجتماعی آنان است این طرح بدین جهت پیشرو و پویا خوانده می شود که علاوه بر ارائه راه حل در خصوص ارتباط با مخاطب و استفاده خلاقانه از زیرساخت های موجود می تواند در هر شرایط جغرافیایی ،اقتصادی و اجرایی مختلف در موضوع کتابخوانی طراحی و به اجرا گذاشته شود .

وی همچنین گفت: کتابخانه مسجد حاج معین با تلاش‌های گسترده اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ، آماده ارائه خدمات برای مراجعین است که متاسفانه به دلیل نیاز به تایید استحکام بنا فعلا مجوز مشارکتی شدن از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای آن  صادر نشده است و نیاز هست که شهرداری در این مورد مساعدت لازم را انجام بدهد .

زارعی در پایان خواستار پیگیری جدی مسئله قطعه زمین واقع در شهرک شیخ شهاب الدین اهری برای احداث کتابخانه عمومی سوم در شهرستان اهر شد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: