• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1484-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

بررسی روند تغییر قیمت اقلام اساسی

رئیس اتاق اصناف: کمبود روغن در بازار تبریز شایعه است

رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: کمبود روغن در بازار تبریز شایعه بوده و خرید بیش از حد مردم به این شایعه دامن زده است.

سید حبیب هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ضمن رد خبری مبنی بر کمبود روغن در بازار تبریز، اظهار کرد: خبر‌هایی که درخصوص کمبود روغن در بازار وجود دارد بحث‌های حاشیه‌ای است و چنین موضوعی صحت ندارد، اما در صورت خرید بیش از حد مردم شاهد کمبود آن خواهیم شد.

وی ادامه داد: این‌که در فضای مجازی  مردم به شایعه کمبود روغن پرداخته و فروشندگان نیز فروش این نوع کالاها را برای خریداران محدود کرده اند، منجر به افزایش نرخ آن می‌شود.

وی با اشاره به قیمت برخی اقلام اساسی، گفت: برخی کالاهایی همانند برنج و حبوبات که با ارز دولتی به فروش می رسند، حدود ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: قیمت برنج پاکستان در سال جاری حدود ۱۱ هزار تومان بوده که در سال گذشته معادل ۷۵۰۰ تومان بوده است، همچنین  برنج هندوستان در سال گذشته معادل ۶۴۰۰ تومان و در سال جاری معادل هشت هزار تومان است و برنج ایرانی نیز در سال گذشته با نرخ معادل ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان و در سال جاری با نرخ ۱۴ هزار تا ۱۹ هزار تومان به فروش می رسد.

هاشمی با بیان این‌که قیمت عدس طی یک سال گذشته ثابت مانده است و هر کیلو با نرخ معادل ۴۸۰۰ تومان به فروش می رسد،  عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم لپه در سال گذشته حدود هفت هزار تومان بوده که در سال جاری نیز به ۹۵۰۰ تومان رسیده است، همچنین قیمت هر کیلو لوبیا از ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به افزایش ۹ درصدی قیمت روغن نباتی، اضافه کرد: قیمت روغن نباتی از ۲۴ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتاق اصناف تبریز همچنین از افزایش ۲۰ درصدی قیمت لبنیات و تخم مرغ خبرداد.

وی با اشاره به افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت انواع مواد شوینده، خاطرنشان کرد: قیمت مواد شوینده از ۳۰ هزار تومان به ۶۵ هزار تومان رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: