• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1284-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرق تاکید کرد:

لزوم شفافیت در ارائه آمار و ارقام فعالیت بانک‌های خصوصی در استان

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، با تأکید بر شفافیت در ارائه آمار و ارقام فعالیت بانک‌های خصوصی در استان گفت: شفافیت در اطلاعات مالی بانک‌ها در تدوین برنامه‌های آتی حائز اهمیت است . 
   
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری، در نشست تخصصی با مدیران بانک‌های استان اظهار کرد: بخشی از منابع استان در بانک‌های خصوصی جمع‌آوری می‌شود و این منابع باید برای توسعه استان آذربایجان شرقی هزینه شود . 
   
وی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخشی از منابع بانک‌های خصوصی در استان هزینه می‌شود اما این میزان کافی نیست و ما انتظار داریم در طول سه ماه آینده، بانک‌های خصوصی هزینه کرد منابع خود در استان را به بالای 70 درصد برسانند . 
  
جهانگیری، حمایت از تولید در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور را وظیفه‌ی تمامی مدیران اقتصادی دانست و گفت: امروز صنعت گران و تولیدکنندگان بیش از هر چیزی نیازمند تأمین سرمایه‌ی در گردش هستند و ما برای کمک به حفظ اشتغال موجود باید دست‌به‌دست هم دهیم تا تولیدکننده را همراهی کنیم . 
  
وی از بانک‌های خصوصی خواست تا این بار به‌جای سراغ گرفتن از تولیدکنندگان خوش‌حساب به سراغ واحدهای مشکل‌دار بروند و گفت: متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان استان آن‌گونه که باید و شاید مسلط به مسائل مالی و بانکی نیستند ازاین‌رو انتظار داریم بانک‌ها به‌عنوان مشاوران مالی و بانکی به سراغ این واحدها رفته و آن‌ها را در شرایط سخت اقتصادی کمک کنند . 
  
وی خواستار تسهیل ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان شد و گفت: رعایت حقوق قانونی مشتری وظیفه‌ای تعریف‌شده برای تمامی بانک‌ها است و در کنار این موضوع بانک‌ها در ارائه تسهیلات رونق تولید و حتی تسهیلات ارائه وام ازدواج باید مردم را همراهی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: