• جمعه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-1085-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

امام جمعه تبریز:

سخنان با صلابت رييس جمهور در سازمان ملل مورد استقبال همه قرار گرفت

 امام جمعه تبریز گفت: همان‌طور که سخنان رییس جمهوری با صلابت و منطق در سازمان ملل مورد استقبال همه قرار گرفت، باید در داخل نیز با مدیریت و اقدام به موقع مشکلات داخلی و اقتصادی را به نحوه احسن حل کند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبريز افزود: رییس جمهور توانست با اقتدار ملی با سخنان منطقی موضع نظام را به نحو شایسته مطرح کند و اين اقدام جای قدردانی دارد.

 وي اظهار کرد: رییس جمهور در سخنرانی خود با افشا و محکوم کردن آمریکا تصویری شفاف، مشروع، مستحکم، منطقی، مصمم، قاطع و استوار از ایران را به دنیا ارایه داد.

وی تصریح کرد:  ترامپ به قدری حقارت آمیز سخنرانی کرد که سران و روسای جمهوری تمام کشورها به سخنان او خندیدند و وی را مسخره کردند.

حجت الاسلام آل هاشم گفت:  ضروری است تا نمایندگان مجلس در بررسی لوایح مرتبط FATF یعنی اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب توجه کنند.

وی با بیان این‌که معاهدات بین المللی را چند قدرت بزرگ برای منافع خود پخت و پز می کنند، اضافه کرد: نمایندگان مجلس توجه کنند که بر اساس فرمایش های رهبری لزومی ندارد که این لوایح را به علت برخی جنبه های مثبت یا برخی مسایل قبول کنیم.
 
وی همچنین در خصوص مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: مردم از اوضاع اقتصادی و بازار ارزی ناراحت و آشفته بوده و برخورد با مساله احتکار و مبارزه با مفاسد اقتصادی آرزوی آنان است.

وی در خصوص حادثه تروریستی در اهواز نیز گفت: این حادثه نشان داد که مسیری که می رویم، راه افتخار و پیشرفت است و باید مواظب دشمنان زیاد خود باشیم؛ کار عوامل این حادثه بزدلانه بود و کسانی که این کار را انجام دادند دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است.

خطیب نماز جمعه تبریز با بیان اینکه  کمتر ملتی همانند ایران قربانی شوم تروریست می شود، گفت: دشمنان و تروریست های کوردل و وابسته که منجر به شهادت حدود 26 نفر و زخمی شدن بیش از 60 نفر شدند، بدنبال القای حس ناامیدی در کشور بوده و  چون می دانند پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی مردم هست، زندگی و افکار آنان را هدف قرار می دهند.

وی گفت: دشمن باید منتظر پاسخ سخت نیروهای جمهوری اسلامی باشد و آمریکا، صهیونیست ها و اعراب مرتجع منطقه بدانند که تسلیم در قاموس ملت عاشورایی ایران وجود ندارد.

امام جمعه تبریز با بیان این‌که این اقدام های غیرانسانی و به دور از عقل، منطق و انسانیت نتیجه‌ای جز رسوایی آنان نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: رسیدگی دقیق به عوامل و زمینه های وقوع این حادثه و سهل انگاری احتمالی آن مطالبه عمومی مردم ایران از مسوولان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: